Spořicí účty zvyšují úroky. Navyšuje Trinity Bank, Moneta i Fio | E15.cz

Sazby na spořicích účtech dál rostou. Vyšší úrok nabídne Trinity Bank, Moneta či Sberbank

onk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Banky pokračují v navyšování úroků na spořicích účtech. Vyšší sazby oznámila Moneta Money Bank, Fio banka a Sberbank. Nejvíce však lidé dostanou od 25. listopadu u Trinity Bank – 2,58 procenta bez dalších podmínek.

Moneta Money Bank od 20. listopadu úročí úspory klientů do jednoho milionu korun sazbou 2,5 procenta, a to bez jakékoliv další podmínky. Fio banka zvyšuje úrok na spořicím účtu Fio konto, a to na 1,5 procenta pro částku do 200 tisíc korun. Ke změně dojde od 1. prosince. Podobnou nabídku chystá pro své klienty Česká spořitelna, tedy úrok 1,5 procenta do 200 tisíc korun, resp. 400 tisíc, dle typu běžného účtu. 

Dnešním dnem pak opět upravila úroky na spořicím účtu Trinity Bank. Dostala se tak do čela žebříčku spořicích účtů se 2,58 procenta ročně. „Tato sazba platí pro stávající i nově založené účty Dobrý klient, a to bez omezení výše vkladu i dalších jiných podmínek. Trinity Bank plánuje v následujících dnech zvyšování sazeb i v rámci dalších svých vkladových a investičních produktů,“ uvádí banka na svém webu.

Další bankou, která klientům nyní přilepší, je Sberbank. Spořicí účet nabízí se sazbou až 1,8 procenta ročně. Na tuto sazbu se dostanou Klienti s Fér účtem Plus nebo Fér účtem Extra. Týká se vkladů do jednoho milionu korun. Peníze nad tento limit bude banka úročit sazbou 1 procento. Lidé, kteří u Sberbank nemají současně i běžný účet, se na spořicím účtu Fér spoření Plus dostanou na sazbu 1,5 procenta do jednoho milionu korun, nad tuto částku se jim vklady budou zhodnocovat úrokem 0,8 procenta ročně.

Spořicí účty se opět těší zájmu

Rychlé zdražování, s inflací související ztráta hodnoty peněz a zároveň opakovaně rostoucí úrokové sazby na straně ČNB a některých bank se projevují na zájmu klientů o spořicí účty.

Alespoň jeden má vedle běžného účtu 61 procent Čechů starších 26 let. Téměř polovina z nich (49 procent) si na něj uložila desítky tisíc korun, mezi sto až pěti sty tisíci korun to bylo 43 procent dotázaných. Vyplývá to z průzkumů, které si na přelomu října a listopadu nechala zpracovat Expobank CZ.

Raději bez podmínek

Tři ze čtyř respondentů pak uvedlo, že upřednostní spořicí účet s atraktivní úrokovou sazbou bez podmínek před tím sice s ještě lepší sazbou, zato s podmínkami. 

Jakou sazbu nyní dostanete na spořicím účtu?

Banka spořicí účet úrok (v procentech, p.a.) podmínka
Trinity Bank Dobrý klient 2,58 bez podmínek
MONETA Money Bank Spoříto A, Spoření A 2,50 do 1 milionu korun
Expobank NEO účet 2,01 bez podmínek
Banka CREDITAS Spořicí účet + 2,00 do 350 tisíc korun
J&T Banka Spořicí účet 1,10 minimální vklad 1 milion korun
Hello bank! Hello spoření 1,00 do 200 tisíc korun
Air Bank Spořicí účet 1,50 do 250 ticín korun a 5 plateb kartou měsíčně
Raiffeisenbank Spořicí účet XL 0,40 do 150 ticíc korun/ aktivní využívání běžného účtu
Equa bank Spořicí účet HIT 0,40 do 200 tiscí korun/ 3 platby kartou měsíčně
mBank mSpoření 0,40 do 100 tisíc korun
ČSOB / Poštovní spořitelna Spoření s bonusem 0,35 od 500 tis. korun do 1 mil. korun
Sberbank FÉR spoření PLUS 0,30 bez podmínek
Česká spořitelna Spoření ČS 1,50 (od 1.prosince) do 200 tisíc korun
Komerční banka KB Spořicí konto Bonus 0,20 do 200 tisíc korun
Fio banka Fio konto 1,50 (od 1.prosince) do 200 tisíc korun
UniCredit Bank Spořicí účet PRIMA 0,05 do 500 tisíc korun
Autor: onk

Mzdová kalkulačka