Dušan Kütner: Jede se rallye, vypadněte! | E15.cz

Dušan Kütner: Jede se rallye, vypadněte!

Dušan Kütner: Jede se rallye, vypadněte!
Havarovaný závodní vůz na rallye Barum
• 
ZDROJ: čtk

Dušan Kütner

Před pár dny zesnulý Vladimír Jiránek kdysi dávno nakreslil vtip, v němž po ulici jede auto a hlas z megafonu na jeho střeše celému okolí důrazně oznamuje, že začal sjezd tehdejší Komunistické strany Československa, a obyvatelstvo se proto vyzývá, aby se okamžitě schovalo do úkrytu.

Roli pána s hlásnou troubou by nyní mohl převzít mluvčí Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky Josef Pátl či obecně pořadatelé tuzemských automobilových podniků ve volném prostoru.

Pokud totiž pořadatel nějaké byť třeba amatérské automobilové rallye neoznačí zahradu domu, kolem níž náhodou trasa závodu vede, jako divácké místo, měli by podle Pátla majitelé takové zahrady zůstat během závodu v domě a nevylézat kvůli bezpečnosti ven. Smutný důkaz toho, jak naprosto menšinová skupina automobilových bláznů se smrdícími a řvoucími auty nadřazuje právo na svou kratochvíli nad právo k soukromému majetku, které je ve vyspělých zemích nedotknutelné.

Příště by mohli pořadatelé rovnou požádat policii, aby dotyčnou obec vyklidila a obyvatele domů a majitele zahrad nahnala někam do ghetta, neboť pár desítek nadšenců s nabušenými auty se chce nenuceně pobavit, jak už to přece správní chlapi občas dělají.

A když to náhodou někdo z nich nezvládne, vyletí s vozem mimo trať a zabije u toho čtyři dívky, stačí přece říct, že za to nemůže neschopnost řidiče, ale vítr. Byť by při víkendové tragické události na Uherskobrodsku musel mít sílu přinejmenším hurikánu Sandy. Jó řidič, ten tvrdej chleba má.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!