Pavla Palaščáková: Přistěhovalci a hořící auta | E15.cz

Pavla Palaščáková: Přistěhovalci a hořící auta

Pavla Palaščáková: Přistěhovalci a hořící auta
Na pařížských předměstích během víkendových nepokojů shořely desítky aut
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Pavla Palaščáková

Horší než teroristi, kobylky a přírodní katastrofy jsou pro Rusy přistěhovalci odněkud z Kavkazu či Střední Asie. Za největší hrozbu pro svoji zemi je podle průzkumu VCIOM považuje více než třetina obyvatel. Zajímavé je, že na druhém místě skončila obava z úpadku ruské kultury, vědy a vzdělanosti. Na to už je ale trochu pozdě.

Teprve čtvrtá příčka patří strachu z vyčerpání ropných a plynových zásob. V kontextu šetření je ale nízké umístění pochopitelné. Až dojdou suroviny, nebudou na nic peníze, ale do země alespoň přestanou proudit ekonomičtí migranti.

Přistěhovalce naopak musí mít v oblibě představitelé živořícího automobilového průmyslu. Tentokrát jim kyne šance na růst poptávky ve Francii. Po policejním pokusu zkontrolovat ženu, která měla v rozporu se zákonem zahalenou tvář, shořelo na pařížském předměstí zatím jen pár desítek aut. Ale jak známo, kombinace horkých hlav a tropického počasí je pro šíření požárů ideální.

Další vyhlídka se týká výrobců elektroniky. V okurkové sezoně je konečně prostor na všemožné studie, které během roku neoprávněně zapadly. Podle jedné takové skončilo v USA za poslední dvě dekády téměř dvě stě tisíc dětí na pohotovosti po zranění padajícím televizorem. Lékaři a odborníci na bezpečnost poukazují na to, že rizikové jsou hlavně starší, těžší modely na prádelníku, kam se děti pokoušejí šplhat. Řešením je pochopitelně koupě ploché obrazovky na stěnu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!