Schwarzenberg staví v centru Prahy bytový dům | E15.cz

Schwarzenberg: V Praze už stavět nebudu, projekt bytového domu je můj poslední

Tereza Kühnelová
Aleš Brunclík - Blesk.cz

V hlavním městě již Karel Schwarzenberg stavět nehodlá. Projekt bytového domu v Ostrovní ulici, o němž již dříve informoval portál E15 Premium, je posledním pražským developerským projektem čestného předsedy TOP 09. Uvedl to pro server Blesk.cz.

Dům bude mít osm bytů a podzemní parkoviště pro 20 aut. „Celkové investiční náklady jsou kolem sta milionů korun,“ prozradil Schwarzenberg Blesku. Nedaleký Deymovský palác i na něj navazující dům v Ostrovní 13, kde sídlí Knihovna Václava Havla, a hned sousední proluku, na níž teď staví, získal roku 2003 v restituci. 

„Ty pozemky vlastní naše rodina od poloviny 19. století, kdy byly součástí dědictví od Vratislavů,“ řekl Schwarzenberg. Od počátku počítal s výstavbou nájemních bytů.

Radim Jančura: Když to Babiš podělá, ukřižuju ho

Projekt však před 10 lety zastavila krize. Se stavbou, která bude dokončena příští rok, tak čekal až do loňska. „Počkali jsme na dobu, kdy se trhu s realitami začalo opět dařit,“ vysvětlil Schwarzenberg. „V Praze už ale stavět nebudu, další plochu tu nemám,“ vysvětlil kníže. Z nových bytů nového domu si politik ponechá jen jediný, ostatní odprodá. „Doufám, že tam lidé najdou příjemné bydlení,“ svěřil se Blesku.


Celý článek si můžete přečíst na webu blesk.cz >>>


Developeři mění taktiku. Stavějí projekty na míru investorům
Záloha na PET lahve nesmí jít pod tři koruny, říká šéfka Institutu cirkulární ekonomiky Jonášová
Komentář Jana Šindeláře: Jančura si také nebral servítky. Zvýšil ale kvalitu cestování

Autor: Tereza Kühnelová, Aleš Brunclík - Blesk.cz
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud