ÚOHS vyšetřuje zakázku pražského dopravního podniku na úklid metra | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

ÚOHS vyšetřuje zakázku pražského dopravního podniku na úklid metra

ČTK

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vede správní řízení kvůli zakázce pražského dopravního podniku (DPP) na úklid stanic metra. Řeší zejména zákonnost zadávacích podmínek. Zakázku v maximální hodnotě 600 milionů korun vypsal DPP na šest let a případná smlouva by měla být platná od 1. dubna. 

"Ano, mohu potvrdit, že ÚOHS vede v uvedené věci správní řízení, v němž je prověřována zejména zákonnost zadávacích podmínek. Ve věci bylo rovněž vydáno předběžné opatření zakazující zadavateli uzavřít smlouvu," uvedl Švanda.

Podle zadání soutěže bude muset vybraná firma kromě běžného úklidu jako zametání schodů, mytí veškerých veřejných prostor a zařízení nebo vysypávání košů také průběžně odstraňovat graffiti ze stěn stanic metra, které jsou ošetřeny antigraffitovým nátěrem. V případě poškození nebo porušení ochranného laku bude muset obnovit ochranný nátěr.

Praha investuje do městského radiového systému 90 milionů

DPP provozuje tři linky metra, na kterých je 61 stanic. Provoz metra vyjde ročně na zhruba pět miliard korun. Praha dotuje DPP více než 12 miliardami ročně.

DPP je největší městská firma a zaměstnává přes 10 tisíc lidí.

Dopravní podnik pochybil v zakázce za sto milionů. Výběrové řízení se musí opakovat

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!