Komerční banka nově nabízí fixaci hypotéky na 15 let a mění sazby | E15.cz

Komerční banka nově nabízí fixaci hypotéky na 15 let a mění sazby

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Klienti Komerční banky si nyní mohou vzít hypotéku s fixací úrokové sazby až na 15 let. Tento krok je reakcí banky na zvýšený zájem klientů o delší fixace.

Zájem klientů o delší fixace vychází z obavy dalšího předpokládaného nárůstu úroků. „Od začátku října je získání hypotéky pro mnoho lidí složitější, proto chceme vyjít vstříc těm, kteří nemají k dispozici 20 procent vlastních zdrojů ani další nemovitost k zajištění, a také těm, kteří by rádi svou měsíční splátku zafixovali na co nejdelší dobu,“ uvedl Tomáš Urban, Tribe leader, Housing.

Vedle toho tak snižuje banka úrokovou sazbu u hypoték s LTV (poměr výše úvěru k hodnotě zajištění) 80 – 90 procent, a to o 0,30 procenta na 3,69 procenta p. a. U hypotečních úvěrů s LTV do 80 procent naopak zvyšuje úrokovou sazbu pro všechny fixace na 3,19 procenta p. a.

„Úrokové sazby hypoték nezadržitelně rostou v návaznosti na zvyšování úrokových sazeb stanovených Českou národní bankou. Komerční banka musí na rostoucí cenu zdrojů reagovat, a proto jsme byli nuceni přistoupit ke zvýšení úrokových sazeb u hypoték do 80 procent LTV,“ komentuje Urban.

 

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka