Raiffeisen stavební spořitelna nabízí HYPOsplátku od 1,99 procenta | E15.cz

Raiffeisen stavební spořitelna nabízí HYPOsplátku od 1,99 procenta

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Raiffeisen stavební spořitelna snižuje úrokovou sazbu jejího úvěru se zajištěním nemovitostí HYPOsplátka o 0,15 procentního bodu ve všech fixacích.

„Hypotéky v Česku zlevňují už sedmý měsíc v řadě. Předpokládáme, že snížení úrokových sazeb ocení především mladší žadatelé o financování, kteří ještě nemají příliš vysoké výdělky a nemohou si mnoho odkládat stranou. Ačkoliv splátky úvěru představují významnou finanční zátěž jejich rodinných rozpočtů, stejně se zpravidla vyplatí více než placení nájmu,“ říká Pavel Chmelík, místopředseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny.

Podle doporučení České národní banky by měl mít člověk naspořeno ideálně 20 procent z pořizovací ceny nemovitosti. U bytů ve velkých městech nebo domů v atraktivních lokalitách tato částka může představovat více než 1 milion korun. „Mladým a rodinám s dětmi se snažíme vyjít vstříc. Podporujeme je tak, že téměř celé tzv. toleranční pásmo, v rámci kterého můžeme poskytovat úvěry s vyšším LTV, jsme vyhradili právě pro tuto skupinu žadatelů,“ uzavírá Pavel Chmelík.

HYPOsplátkou je možné financovat pořízení domu či bytu, stavebního pozemku nebo rozsáhlejší rekonstrukci a modernizaci. Její splatnost lze rozložit až na 30 let.

 

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka