Boj o klienty: Banky houfně snižují úroky hypoték | e15.cz

Boj o klienty: Banky houfně snižují úroky hypoték

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Air Bank, Česká spořitelna, Fio banka i Wüstenrot… Hned čtyři banky snížily v uplynulých dnech úrokové sazby hypotečních úvěrů. A snad všechny již poněkolikáté v řadě. Důvodem je mimo jiné jasný konkurenční boj.

V pátek oznámila snížení sazeb Air Bank, která klientům teď nabídne u hypoték pro koupi či refinancování v rozmezí od 1 500 000 korun do 30 000 000 korun úrok 2,59 procenta při fixu na pět let.

Hned v pondělí pak úpravou sazeb odpověděly tři další banky. „Pokles úrokových sazeb u hypotečních úvěrů souvisí s poklesem ceny zdrojů a vysoce konkurenčním prostředím na hypotečním trhu. Mírný pokles úrokových sazeb lze předpokládat i po zbytek letošního roku,“ uvedl Radek Vachulka, manažer hypotečních úvěrů České spořitelny. Ta snížila úrokové sazby u všech druhů hypoték, a to pro všechny klienty o 0,3 procentního bodu. Nejoblíbenější fixace hypoték na 5 a 8 let jsou tak nově nabízí od 2,44 procenta, 10leté fixace jsou úročeny od 2,54 procenta.

Wüstenrot reaguje prakticky stejnou sazbou a u tří, pěti a sedmi leté fixace nyní inzeruje sazbu 2,43 procenta. Snížení úrokových sazeb se týká i ostatních fixací. Hypotéku Refin do 80 procent LTV dokonce nabízí za 2,33 procenta.

Tip: Spočítejte si výši splátky či náklady na hypotéku s naší kalkulačkou

„Již podruhé během krátké doby zlevňujeme sazby u našich hypoték. Celkově se jedná o snížení sazeb o 0,25 procenta, což v reálu např. u úvěru ve výši 2,5 miliónu korun za dobu fixace sazby na 5 let představuje úsporu téměř 20 000 korun,“ uvádí Marian Holub, produktový manažer pro hypotéky finanční skupiny Wüstenrot a dodává: „Zvýhodněná sazba, a tedy i úspora, se vztahuje také na produkty HypoRevit a TopRevit, které jsou určeny pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek.“

Fio banka zkouší jít ještě níže a u 3letých a 5letých fixací minimální úrokovou sazbu nechala klesnout z původních 2,28 procenta na 2,18 procenta ročně.

 

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka