Nákupy z druhé ruky máme v oblibě. Nejčastěji nakupujeme oblečení a věci do domácnosti | E15.cz

Nákupy z druhé ruky máme v oblibě. Nejčastěji nakupujeme oblečení a věci do domácnosti

Výhodné nákupy. Nejlépe se za průměrnou mzdu žijea nakupuje v Lucembursku, Velké Británii, Nizozemsku,Norsku, Německu a Švýcarsku
Výhodné nákupy. Nejlépe se za průměrnou mzdu žijea nakupuje v Lucembursku, Velké Británii, Nizozemsku,Norsku, Německu a Švýcarsku
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Většina Čechů nerada vyhazuje věci, které jsou ještě funkční. Nabízí se tak prodej, kterému nahrává fakt, že jsme nakloněni koupit si věc z druhé ruky v dobrém stavu. Zkušenost s prodejem nebo nákupem zboží z druhé ruky tak má 9 z 10 Čechů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Equa bank.

Více než polovinu lidí k nákupu přesvědčí nízká cena zboží (55 %), nebo jeho nedostupnost na trhu s novými výrobky. Naopak prodávající většinou jen nechtějí použité věci vyhodit (70 %), pokud mohou ještě někomu sloužit, nebo potřebují uvolnit místo.

Oblečení a sportovní vybavení pro děti

Podle výzkumu Equa bank více než polovinu nabízeného zboží (55 %) tvoří oblečení a sportovní vybavení pro především pro děti. Toto zboží se dle 43 % dotazovaných nevyplatí kupovat nové. V těsném závěsu následují nákupy produktů do domácnosti (43 %).

Nejoblíbenějším prodejním a nákupním portálem na internetu je Aukro.cz, které používá přesně třetina respondentů (33 %). Další třetina respondentů (33 %) zboží prodává přes inzerát. Naopak novodobé mobilní aplikace sice sází na uživatelskou přívětivost a jednoduché ovládání, ale cestu k nim si našlo zatím pouze 17 % respondentů.

 

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka