Pracovníci ČOI konečně využijí skryté identity | E15.cz

Pracovníci ČOI konečně využijí skryté identity

Romana Rybová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skrytá identita bude nově využívána u pracovníků České obchodní inspekce. Tato možnost bude výhodou hlavně na předváděcích akcích, na které by se inspektoři po předložení svých průkazů nedostali, a kontrola by neměla smysl. Pořadatelé totiž mívají seznamy inspektorů, které na své akce nepustí.

Nepůjde přitom jen o předváděcí akce, ale i kontroly autobazarů či zastaváren. Zde totiž je zákonem dáno, že musí být předložený doklad. Na koho přesně budou kontroly cílené, a kdy se rozběhnou, ale z pochopitelných důvodu ČOI drží v tajnosti.

Vstupovat do uzamčených prostor a využívat skryté identity bylo inspektorům ČOI dovoleno již od vstoupení v platnost novely zákona o ČOI, tedy od listopadu roku 2017. Kontroloři poprvé vstoupili do uzamčených prostor letos na jaře. A to v Železné Rudě, kde byly zajištěny padělky za 371 tisíc korun. Využívání skryté identity se ale opozdilo.

„Ministryni obchodu a průmyslu jsme dali k podpisu první žádost s prvními návrhy osob skryté identity. Paní ministryně návrhy podepsala. Na ministerstvu vnitra jsou nyní žádosti o výrobu krycích dokladů totožnosti, na které čekáme,“ řekl pro ČT24 mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

 

Autor: Romana Rybová

Mzdová kalkulačka