Za výbavu pro prvňáka rodiče zaplatí asi 2000 korun, ovšem pokud jde o zboží v akci | E15.cz

Za výbavu pro prvňáka rodiče zaplatí asi 2000 korun, ovšem pokud jde o zboží v akci

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Za výbavu pro prvňáka rodiče letos podle společnosti Česká distribuční zaplatí zhruba dva tisíce korun, o 200 korun více než loni. Nejnákladnější položkou zůstává aktovka. V meziročním srovnání školní batohy zdražily, stejně jako pera nebo barevné papíry. Naopak méně peněz lidé letos vydají za pastelky nebo nůžky. Šíření nákazy koronaviru se promítlo i do nabídky obchodních řetězců. Ve školních letácích je proti loňsku dvakrát více elektroniky a potřeb pro on-line výuku než v uplynulém roce. Vyplývá to z analýzy akčních letáků, kterou provedla společnost Česká distribuční. 

Díky výběru zboží z letáků mohou rodiče na základní školní výbavě pro žáka první třídy podle ředitele České distribuční Petra Sikory ušetřit 39 procent. Kvalitní školní aktovku ve střední cenové hladině lidé po slevě seženou za 999 korun, loni ji pořídili za 649,50 koruny. "Většina aktovek v letácích, konkrétně 62 procent, má ergonomicky tvarovaná záda a nastavitelné popruhy, což je důležité pro zdraví dětí," řekl Sikora.

Zdravotní hledisko se podle Sikory promítlo i do elektroniky a počítačového příslušenství, které se v letácích letos výrazně rozrostly. "V nabídce najdete třeba nastavitelnou vertikální myš nebo oporu zad na kancelářskou židli, aby bylo dlouhé vysedávání u počítače snesitelnější," uvedl dále Sikora. V akčních školních letácích jsou podle něj zařazeny také webkamery nebo sluchátka.

Za psací pero ve střední cenové hladině rodiče letos po slevě zaplatí podle České distribuční 99,90 koruny, v loňském roce stálo po slevě 19,90 koruny. Barevné papíry ve formátu A4 rodiče seženou ve slevě za 39,90 koruny, proti minulému roku zdražily o 23 korun. Výrazně levnější jsou pastelky, balení 12 kusů stojí ve slevě 48,90 korun, meziročně o 61 korun méně. Za nůžky rodiče zaplatí po slevě 9,90 koruny, loni za ně museli vydat o 20 korun více.

Autor: ČTK

Mzdová kalkulačka