Novinky na registru vozidel: na končící technickou vás upozorní přes datovou schránku | E15.cz

Novinky na registru vozidel: na končící technickou vás upozorní přes datovou schránku

Aleš Pospíšil

Aleš Pospíšil

Nová služba vám připomene končící technickou, ale jen pokud máte datovou schránku. Kdo má elektromobil, může si požádat o speciální registrační značku a získat výhody.

Registr vozidel bude nově informovat zprávou do datové schránky, že ve lhůtě 60 dnů končí platnost pravidelné technické prohlídky. Každý provozovatel vozidla s datovou schránkou dostane informaci o datu, dokdy musí vozidlo přistavit na pravidelnou technickou prohlídku, pokud o to bude stát.

Nově je také možné si na jakémkoliv pracovišti registru vozidel zažádat o speciální registrační značku pro elektromobily a další auta s alternativními pohony. O registrační značku s označením „EL“ mohou požádat majitelé vozidel na elektrický, hybridní (jejichž hodnota emisí CO2 je nejvýše 50g/km) nebo vodíkový pohon.

Lidé nepoužívají datové schránky, dostaly proto nový kabát a optimalizaci pro mobily a tablety

Vydání této registrační značky bude zdarma. Lhůta pro vydání je do 15ti dnů od podání žádosti.

Značka přinese majitelům některé výhody jako je osvobození elektrických vozidel od placení silniční daně. Některé výhody mohou uživatelé elektrických vozidel využívat na místní úrovni, například v některých městských částech Prahy mohou zdarma parkovat v parkovacích zónách.

Zaostřeno na dražby: frčí auta a chaty, podnikatelům se otevírá okno příležitosti

Akční plán čisté mobility také do budoucna počítá s tím, že by uživatelé elektrických vozidel byli osvobozeni od placení dálničních poplatků a že by mohli například využívat vyhrazené jízdní pruhy ve městech. Změna registrační značky je dobrovolná.

 

Mzdová kalkulačka