Pojistit si můžete už i umělé oplodnění. Česká pojišťovna představila novou pojistku | E15.cz

Pojistit si můžete už i umělé oplodnění. Česká pojišťovna představila novou pojistku

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V České republice se podle statistik potýká s neplodností 20 až 25 procent párů. Na tuto skutečnost, respektive na nákladnost výdajů s tím spojených reaguje Česká pojišťovna, která představila nový produkt – pojištění asistované reprodukce.

Díky svému rozsahu a plnění již od čtvrtého cyklu IVF se tak na českém trhu se jedná o ojedinělý produkt. Veřejné zdravotní pojišťovny totiž hradí tři, maximálně čtyři cykly umělého oplodnění (tzv. IVF).

Pojištění se vztahuje na první nehrazený pokus z veřejného zdravotního pojištění, na který Česká pojišťovna vyplatí pojistnou částku 50 000 korun. Pro řadu párů to tak může být významná pomoc při jejich snaze o založení rodiny. Pojištění asistované reprodukce lze sjednat k životnímu pojištění Můj život. Sjednat si jej mohou ženy ve věku 15 – 35 let.

„Je vhodné zejména pro mladé ženy, které již samy uvažují o založení rodiny. Využijí ho ale také matky, které chtějí předejít tomu, aby jejich dcera musela v budoucnu řešit finanční problémy spojené s nákladností asistované reprodukce,“ popisuje Markéta Filová, manažer útvaru produktového managementu životního pojištění České pojišťovny. „Mladé dívky, které si připojištění sjednají jako prevenci před potížemi ve vyšším věku, se navíc dostanou na velmi výhodnou výši pojistného. To v těchto případech začíná na 39 korunách za měsíc,“ doplňuje Markéta Filová.

 

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka