Banky umožní odložit splátky úvěrů klientům dotčených koronavirem | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Banky umožní odložit splátky úvěrů klientům dotčených koronavirem

ČTK

Banky poskytnou možnost tříměsíčního odkladu splátek úvěrů občanům a drobným podnikatelům, kteří byli postiženi v souvislosti s šířením nákazy novým koronavirem. Na opatření se shodlo prezidium České bankovní asociace. Podrobnosti se klienti podle ní dozvědí od své banky.

"Vhodným nástrojem možných tíživých dopadů epidemie je v doložených případech poskytnout klientům možnost tříměsíčního odkladu splátek hypotečních a spotřebitelských úvěrů. Primárně se přitom banky zaměří na klienty z řad zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných, protože lze předpokládat, že právě na ně dopadne nejtíživěji," uvedla asociace.

Současně asociace zahájila konzultace s Českou národní bankou s cílem, aby v těchto případech byl nastíněný přístup ke klientům zohledněn při bankovním dohledu, který nad bankami provádí.

Pozor na slevy z úrokové sazby. Pojištění může hypotéku pěkně prodražit

Vedle toho pokračuje intenzivní činnost společné pracovní skupiny asociace s ministerstvem průmyslu a obchodu a s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, jejímž cílem je zprostředkovat a usnadnit adresné doručování vládních opatření na pomoc malým podnikům a živnostníkům prostřednictvím pobočkové sítě bank, jakožto i dalších distribučních kanálů, kterými banky disponují.

Bankám se otevřel prostor pro zlevnění hypoték

Autor: ČTK
 

Mzdová kalkulačka