Komerční banka otevírá firmám obchodní portál we.trade   | E15.cz

Komerční banka otevírá firmám obchodní portál we.trade  

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Od července 2020 se Komerční banka stala součástí portálu we.trade. Svým firemním klientům nyní nabízí tuto digitální platformu určenou pro obchodování, kde se eliminují rizika nezaplacení nebo nedodání zboží.

„Vzhledem k aktuální pokoronavirové situaci projevující se vyšší mírou nejistoty u tuzemských i zahraničních firem, nabízíme řešení, které tuto nejistotu omezí či odstraní. We.trade totiž dává prodávajícímu možnost požádat obchodního partnera o garantování platby jeho bankou, případně si u své banky požádat o financování odložené platby a inkasovat tak peníze za dodané zboží dříve,“ uvedl Tomáš Rak, vedoucí oddělení Trade Sales Komerční banky.

We.trade je elektronický portál pro sjednávání přímých obchodů mezi firmami v rámci patnácti zemí evropského prostoru. V tomto on-line prostředí mohou tuzemské firmy dohodnout podmínky a uzavřít závaznou elektronickou smlouvu v rámci ČR nebo se svými zahraničními partnery. Následně celé vypořádání transakce včetně platby za dodání zboží probíhá plně automaticky a bezpapírově.

V České republice se do we.trade zapojují všechny tři největší domácí banky, vedle Komerční banky i ČSOB a Česká spořitelna.

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka