Matt Groening prozradil tajemství Simpsonových, které měli od začátku | E15.cz

Matt Groening prozradil tajemství Simpsonových, které měli od začátku

Simpsonovi
Simpsonovi
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK, nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tvůrce rodinky Simpsonových Matt Groening prozradil, že při vytváření města Springfield se inspiroval stejnojmenným městem ve státě Oregon, které leží 160km od jeho rodného města Portland. Po 23 letech tak odhalil jedno z velkých tajemství seriálu. Mluvčí města Niel Laudati řekl, že jeho obyvatelé to věděli. Podle něj obec už dříve zařadila Simpsonovy mezi místní památky a v místním muzeu je vystavena pohovka připomínající tu, na níž seriálová rodina usedá v úvodní znělce.

Město Springfield, domov animované rodiny Simpsonových, leží v americkém státu Oregon. V rozhovoru pro časopis Smithsonian Magazine to uvedl tvůrce animovaného seriálu Matt Groening. Po 23 let vysílání seriálu byla poloha Springfieldu pro fanoušky záhadou a za domov Simpsonových se prohlašovalo mnoho měst tohoto jména po celých Spojených státech.

Groening vyrůstal v Portlandu v Oregonu, takže volba města v tomto státu byla logická. Autor Simpsonových si však v minulosti opakovaně vymýšlel lživé historky o tom, kde „skutečný“ Springfield leží.

V rozhovoru pro časopis Groening uvedl, že Springfield je jedním z nejběžnějších jmen pro města v USA. „V očekávání úspěchu (Simpsonových) jsem si říkal: 'Tohle bude skvělé, každý si bude myslet, že to je jeho Springfield.' A taky že ano,“ řekl.

Autor: ČTK, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video