V Praze – Modřanech vyroste nový rezidenční projekt KOTI Hyacint | E15.cz

V Praze – Modřanech vyroste nový rezidenční projekt KOTI Hyacint

Společnost YIT Stavo zahájila projekt rezidenčního bydlení KOTI Hyacint v sousedství modřanské polikliniky v městské části Prahy 12. Postupně vyroste šest bytových domů s celkem 273 novými byty. V rámci výstavby YIT Stavo zrekonstruuje veřejná prostranství a vytvoří 131 nových parkovacích míst, oznámila firma.

V první etapě bude postaven bytový dům se 70 jednotkami, následovat budou další dva domy s dohromady 63 byty. Poslední etapa přidá 140 bytů ve třech budovách. Prostor mezi jednotlivými bloky bude řešen jako klidová zóna s parkem a dětským hřištěm. Parkování je situováno do podzemí, aby obyvatele nerušil hluk. Stávající občanskou vybavenost v okolí rozšíří nově vybudované nebytové prostory pro obchody a služby v přízemních patrech projektu. Dokončení první etapy je plánováno na 3. čtvrtletí 2014, celý projekt bude hotov v posledním čtvrtletí roku 2015. Prodej bytů byl již zahájen.

Šestipodlažní bytové domy budou lemovat ulice Československého exilu a Soukalova. „Nestavíme jen komfortní byty pro naše klienty. Snažíme se vždy vytvořit příjemné prostředí i pro stávající obyvatele a napomoci rozvoji lokality. Vybudujeme nová parkovací stání pro veřejnost a návštěvníky polikliniky, v rámci výstavby také posílíme stávající rozvodné sítě. Postavíme nové chodníky a vysadíme alej stromů podél ulice Čs. exilu. Díky projektu KOTI Hyacint zkultivujeme dosud nevzhledné plochy a vytvoříme v Modřanech nové moderní centrum,“ říká výkonný ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák.

Stejně jako ostatní projekty YIT Stavo i KOTI Hyacint nabídne vysoce kvalitní finské standardy, třeba sauny ve vybraných bytech a prosklené balkóny. Byty v nejvyšších patrech mají prostorné terasy. V každém bloku budov budou sklepní kóje, kočárkárny a malé dílny pro kutily, kteří se chtějí věnovat svému koníčku a nechtějí mít nepořádek v bytě. Bezpečnost rezidentů zajistí vstupní karty a čipy i kamerový systém v garážích. Projekt je koncipován jako nízkoenergetický s průkazem energetické náročnosti budovy B, jedna z budov druhé etapy bude postavena dokonce v energetické třídě A. Prodej nových bytů v Praze pod značkou KOTI zajišťuje developer prostřednictvím vlastního obchodního oddělení - YIT Point.

Lokalita pražských Modřan zaručí budoucím obyvatelům kompletní občanskou vybavenost. V těsné blízkosti naleznou polikliniku, poštu, obchodní centrum, pobočky bank i restaurace, nedaleko jsou rovněž mateřská a základní škola, gymnázium i kino. Pro klidné procházky nebo sportovní vyžití stačí zamířit jen pár kroků do rozsáhlé Modřanské rokle se spoustou zeleně nebo na blízké vltavské nábřeží s cyklostezkou. Bezprostředně u projektu se nachází autobusová zastávka, do pěti minut chůze jsou vzdáleny zastávky tramvajových linek jedoucích do centra. Snadné je i napojení na Pražský okruh či Jižní spojku. V budoucnu se navíc plánuje prodloužení metra do jižní části Prahy.

Nad rámec developerské činnosti podniká mezinárodní skupina YIT v oblasti pozemního a průmyslového stavitelství, technického zabezpečení budov a jejich správy. YIT působí ve Finsku a dalších zemích Skandinávie, v pobaltských státech, Rusku a ve střední Evropě. V roce 2011 dosáhly výnosy YIT 4,5 miliardy eur. Skupina zaměstnává zhruba 26 000 pracovníků. Firma, která letos slaví 100 let od svého založení, je kotovaná na burze v Helsinkách. Jako jeden z mála developerů financuje výstavbu výhradně z vlastních zdrojů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!