Babiš už nemůže dál slovně útočit na agenturu Bison & Rose, rozhodl soud | E15.cz

Babiš už nemůže dál slovně útočit na agenturu Bison & Rose, rozhodl soud

Michal Tomeš

Soudní spor šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a agentury Bison & Rose dospěl k prvnímu výsledku. Krajský soud v Praze vydal vůči bývalému ministrovi financí předběžné opatření, na základě kterého nesmí vůči společnosti útočit. V minulosti Babiš častokrát PR agenturu spojoval s ČSSD a označoval ji za ovlivňovatele Ministerstva vnitra a různých médií. Babiš se chce vůči rozhodnutí soudu odvolat. 

Celou záležitost týkající se útoků Andreje Babiše dala agentura k soudu v prosinci roku 2015. Nejprve po politikovi žádala, aby svá slova vůči firmě odvolal, na což Babiš reagoval zamítavě. Agentura se tak rozhodla pro další právní kroky.

„Rozhodnutí považujeme za nezákonné a budeme proti němu podávat odvolání,“ uvedl pro deník E15 Andrej Babiš. Podle něj zasahuje předběžné opatření do práva svobody projevu, zároveň pochybuje o jeho zdůvodnění Krajským soudem. 

Za lživé a manipulativní výroky označila Bison & Rose především ty, které se týkají údajné spolupráce agentury s ČSSD. Pro ni však společnost v současnosti nepracuje, stejně jako neposkytuje služby žádnému aktivnímu politikovi. Poradcem ministra vnitra se však v minulosti stal přímo jeden ze společníků, také proto se celá společnost přestala ucházet o veřejné zakázky.

Většina stran se chystá Babiše a Faltýnka vydat policii. Poslanci ANO si mají počkat na debatu

Agentura se také ohradila vůči tomu, že ji Babiš označil za lobbistickou, ačkoliv takové služby firma nikdy neposkytovala. Podle zástupců Bison & Rose Babišovi v kritice agentury napomáhají také jeho média, která poškozují pověst agentury.

„Není nám příjemné vláčet našeho bývalého dlouholetého klienta po soudech, jeho nemístné výroky na naši adresu však v posledních týdnech zesílily natolik, že je nelze nadále tolerovat,“ uvedl dříve pro Echo24.cz ředitel agentury Roman Šmíd. Poukazoval především na to, že agentura pomáhala Agrofertu ve sporu s polskou společností PKN Orlen.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!