Volby 2018 | Mirovský rezignoval na post předsedy Strany zelených kvůli krachu ve volbách | E15.cz

Mirovský rezignoval na post předsedy Strany zelených kvůli krachu ve volbách

Mirovský rezignoval na post předsedy Strany zelených kvůli krachu ve volbách
Ondřej Mirovský
• 
ZDROJ: Facebook Ondřeje Mirovského

ČTK

Předseda Strany zelených (SZ) v Praze Ondřej Mirovský kvůli výsledku voleb rezignoval na funkci šéfa pražské organizace strany. Oznámil to na twitteru. Zelení se v Praze s Mirovským jako volebním lídrem nedostali do zastupitelstva na magistrátu. Ve volbách dostali pouze 1,84 procenta hlasů. Při minulých volbách v roce 2014 dostali v koalici s lidovci a Starosty a nezávislými (STAN) 11,22 procenta.

Trojkoalice SZ, KDU-ČSL a STAN skončila před čtyřmi lety ve volbách na třetím místě za ANO a TOP 09. Obsadila v zastupitelstvu hlavního města osm křesel, zastupitelem se stal i Mirovský. V letošních volbách Zelení kandidovali samostatně a nezískali žádný mandát. "Včera (v neděli) jsem rezignoval na post předsedy Zelených v Praze, neboť volební neúspěch je zřejmý," sdělil Mirovský.

Nyní se chce Mirovský věnovat rodině a Praze 7, kde se do zastupitelstva dostal. V Praze 7 se stal Mirovský po volbách v roce 2014 místostarostou, když uspěl v řadách Koalice Pro 7, která získala čtyři mandáty. Koalice Pro 7 se dostala do vedení radnice Prahy 7 s vítězným hnutím Praha 7 sobě, které tehdy získalo 15 mandátů.

Letos Praha 7 sobě získala v 29členném zastupitelstvu 18 mandátů a společná kandidátka Zelených s Piráty tři mandáty. Po dvou mandátech dostaly ANO a koalice Spojené síly pro Prahu. Zástupci Prahy 7 sobě teď zvažují, že budou městské části vládnout sami.

Hamé se potýká s neúrodou zeleniny, zřejmě zdraží část výrobků

Autor: ČTK
 

Volby 2018

Komunální volby 2018 Senátní volby 2018 Voličský průkaz Kandidátní listiny

Senátní i komunální volby proběhnou 5. a 6. října, druhé senátní kolo voleb pak o dva týdny později.

Podle průzkumů budou volby v Praze vyrovnané, hlavní favoriti na primátora už jsou ale známi. U komunálních voleb si dejte pozor na pravidla hlasování, křížkování kandidátů má svá pravidla, která nejsou tolik známa.

Volby 2018 - Autorské komentáře k volebnímu dění čtěte na Reflex.cz

V říjnu se obmění také třetina Senátu. Kandidovat se chystají jak neúspěšní kandidáti na prezidenta Jiří DrahošMarek Hilšer nebo například Pavel Fischer, tak bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek nebo nepravomocně odsouzený exhejtman David Rath

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!