Německu díky přistěhovalcům přibyl milion obyvatel, nejvíce od sjednocení | E15.cz

Německu díky přistěhovalcům přibyl milion obyvatel, nejvíce od sjednocení

Německu díky přistěhovalcům přibyl milion obyvatel, nejvíce od sjednocení
Uprchlíci v berlínském registračním centru
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Počet obyvatel Německa v důsledku příchodu imigrantů vzrostl na 82,2 milionu. V loňském roce přibylo v zemi téměř milion lidí, což je největší přírůstek od sjednocení Německa v roce 1990. Oznámil to německý statistický úřad.

Celkem se loni do Německa přistěhovalo o 1,14 milionu lidí víc, než kolik jich zemi opustilo. Proti roku 2014 to bylo víc než dvojnásobné množství. Kromě uprchlíků, kteří v Německu žádali o azyl, patří mezi přistěhovalce také občané Evropské unie, kteří v zemi s mimořádně nízkou nezaměstnaností hledali práci.

Celkem žilo ke konci roku 2015 v Německu 8,7 milionu lidí s cizím státním občanstvím. Na 100 Němců tak připadalo 10,5 cizince, zatímco v roce 2014 to bylo 9,3.

Předsedkyně AfD chce nelegální migranty vystěhovat na ostrov mimo EU

Země sice vykazuje migrační přírůstky obyvatel, dlouhodobě se ale potýká s jejich přirozeným úbytkem. Loni se v Německu narodilo o 188 tisíc lidí méně, než kolik jich zemřelo. Problém s přirozeným úbytkem obyvatelstva se proti roku 2014 ještě prohloubil, rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých vzrostl o 35 tisíc osob.

Přestože se počet obyvatel Německa loni zvýšil, zatím stále ještě není rekordní. Mezi lety 2001 a 2005 se počet lidí žijících v Německu pohyboval mezi 82,4 a 82,5 milionu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!