O Vánocích se přepraví největší množství balíků v historii | E15.cz

O Vánocích se přepraví největší množství balíků v historii

O Vánocích se přepraví největší množství balíků v historii
Poslední předvánoční víkend v brněnské Galerii Vaňkovka
• 
ZDROJ: čtk

blu

Přepravní společnosti během Vánoc rozvezou historicky největší množství balíků. Podle odhadu Asociace pro elektronickou komerci letos Češi v předvánočním období utratí v tuzemských e-shopech více než 25 miliard korun, což bude zhruba o 20 procent více než loni. Větší výdaje za dárky souvisí s příznivou ekonomickou situací i optimistickým výhledem pro nadcházející měsíce.

„Na vánoční sezónu jsme se připravili již v létě, kdy jsme investovali do rozšíření kapacity třídícího centra o dalších 50 procent a rozšířili náš tým o 20 procent zaměstnanců,“ uvádí Pavel Včela, ředitel české pobočky GLS. „Nově zbudovaná hala nám umožní poskytnout přístřeší i pro charitativní projekt Daruj hračku. V rámci této sbírky již popáté v řadě bezplatně převážíme přes pět tisíc dárků do dětských domovů a ústavů sociální péče,“ dodává.

Celkem 81 miliard pro české e-shopy

Podle internetového srovnávače Heureka letos Češi utratí v 36 800 tuzemských internetových obchodech 81 miliard korun. To je o 21 procent více než vloni. Nejčastěji si Češi pořizují přes internet oblečení a obuv.

Útraty Čechů budou letos rekordní i na zahraničních e-shopech. Za celý rok 2014 u nich Češi utratili 13,3 miliardy korun. Během prvního pololetí 2015 jim podle Sdružení pro bankovní karty Češi odeslali již 8,6 miliardy korun, což potvrzuje i nárůst importních balíků v síti české GLS. Velmi populární jsou e-shopy z Británie. Dalšími oblíbenými internetovými obchody jsou lucemburské a irské. V Evropské unii nakupují přes internet nejvíce Britové a Dánové. V obou zemích má s e-shopy zkušenost téměř 80 procent obyvatel.

GLS je v sezoně nejlepším dopravcem v Německu
Podle testu společnosti DtGV, který byl prováděn ve spolupráci s německou televizí N24, je přepravní firma GLS nejspolehlivějším a nejrychlejším dopravcem balíků v Německu. GLS během testu doručilo balík nejrychleji, stačilo k tomu necelých 17 hodin. Nejpomaleji doručený balík konkurenčního přepravce dorazil ke svému příjemci až za 5 dní. Testováno bylo celkem 9 dopravců, přes každého anonymní testující poslali 10 balíků.

Autor: blu
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!