Skupina Heureka vydává dluhopisy v objemu 2,5 miliardy korun | E15.cz

Skupina Heureka vydává dluhopisy v objemu 2,5 miliardy korun

Vladan Gallistl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skupina srovnávačů cen zboží Heureka Group chce od investorů získat 2,5 miliardy korun. Chce se soustředit na podporu českých e-shopů, vývoj jednotné platformy a posílení pozice v regionu.  

“České e-shopy mají mimo naše území obrovský potenciál pro expanzi. Například trh e-commerce v Maďarsku a Rumunsku poslední dva roky významně meziročně roste.

Heureka tak funguje jako platforma, přes kterou e-shop může expandovat do dané země s minimem nákladů, ale přitom s potřebnými daty a informacemi,“ říká Tomáš Braverman, výkonný ředitel Heureka Group.

Umístění dluhopisů dostaly na starost J&T Banka a PPF banka. Na konci ledna se mají dluhopisy začít nabízet investorům.

Půjde o pětileté bondy s výnosem 5,25 procenta. “Jde o doposud největší objem dluhopisů v rámci segmentu e-commerce realizovaný na českém trhu,” říká mluvčí skupiny Pavla Tomsová s tím, že dluhopisy s nominální hodnotou 10 tisíc korun jsou veřejně nabízeny investorům v České republice a plánuje se jejich obchodování na pražské burze.

Skupina zastřešující cenové srovnávače v několika evropských zemích vykázala za uplynulý fiskální rok zisk EBITDA 511 milionů korun, což je meziročně nárůst o dvacet procent.

Mezi akcionáře Heureka Group patří se 40 procenty skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a stejný podíl má ve skupině EC Investments podnikatelů Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a Romana Korbačky (majitelů vydavatele deníku E15, pozn. red.). Zbylou pětinu má skupina Rockaway Jakuba Havrlanta. Vlastníci skupinu Heureka během minulého roku vyňali z původní struktury internetové retailové skupiny Mall Group.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah