Firmě IBG Česko loni významně vzrostly tržby. Poptávka po energetických řešeních stoupá
Kralupská technologická společnost IBG Česko měla loni tržby 1,4 miliardy korun, meziročně přibližně o 60 procent více. Předloni její tržby činily zhruba 871 milionů korun. Důvodem růstu byla zvýšená poptávka po energetických řešeních a expanze firmy na energetickém trhu. IBG je významným českým dodavatelem a integrátorem bateriových systémů pro ukládání energie. Vzrostl také hrubý zisk před úroky, jenž dosáhl 70,8 milionu korun, řekl za IBG Česko Tobiáš Tvrdík.
Společnosti se loni dařilo prosazovat v oblasti pokročilých bateriových systémů a podílela se na velkých projektech v ČR i v zahraničí. „Potvrzuje se, že bateriová úložiště a rozvoj lokálních zdrojů energie přináší zajímavé příležitosti i pro inovativní české firmy,“ uvedl jednatel a generální ředitel společnosti IBG Česko Aleš Zázvorka.
IBG Česko minulý rok dodala 6000 baterií a instalovala stacionární bateriové systémy s celkovou kapacitou 30 MWh. Mezi klíčovými projekty byla instalace a zapojení bateriového úložiště s výkonem 10 MW a kapacitou 9,45 MWh ve Vítkovicích ve spolupráci s ČEZ ESCO, které se v době uvedení do provozu stalo největším tuzemským bateriovým úložištěm. Mezi dalšími zakázkami je též rámcová dohoda na dodávku dobíjecích stanic pro elektromobily či instalace rozsáhlých fotovoltaických systémů pro Fakultní nemocnici Olomouc.
Letos chce společnost dál posilovat svou pozici na technologickém trhu, spolupracovat s významnými hráči a uskutečnit energetické projekty, které přispějí k udržitelnému rozvoji a přechodu na zelenou energii. „Budoucnost vidím v rozvoji čisté energetiky. Soustředíme se na nepřetržitý rozvoj našich služeb a produktů, stejně tak jako na zlepšování interních procesů, abychom na dynamickém energetickém trhu dlouhodobě obstáli,“ doplnil Zázvorka.
IBG Česko se zaměřuje na vývoj a implementaci bateriových systémů, fotovoltaik, dobíjecí infrastruktury pro elektromobily a dalších moderních energetických technologií. Kromě působení v České republice má dceřiné společnosti na Slovensku a v Maďarsku. Celá skupina zaměstnává více než 170 odborníků a celkové tržby dosahují 1,8 miliardy korun.