Zástavba Rohanského ostrova má přesnější podobu, architekti už počítají s novým mostem | E15.cz

Zástavba Rohanského ostrova má přesnější podobu, architekti už počítají s novým mostem

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pražský Rohanský ostrov má v nejbližších letech projít výraznou změnou, na brownfieldu postaví developerská společnost Sekyra Group kancelářské a obytné komplexy. Firma nyní zveřejnila vizualizace druhé etapy výstavby. Jejich součástí je i plánovaný Rohanský most, který propojí Holešovice s Karlínem. Prohlédněte si fotogalerii.

Návrh nové podoby oblasti vychází z pracovního semináře, kterého se účastnilo devět architektonických studií. Vítězem workshopu se stal ateliér Schindler Seko architekti, jehož vize poslouží jako východisko pro budoucí zástavbu. „Ateliér se bude podílet i na architektuře vybraných budov. Aby byla nová čtvrť architektonicky rozmanitá, nesla atmosféru živého města a vyvarovala se uniformity, doporučila porota zapojit do plánu i dalších pět studií,“ informuje Sekyra Group.

„Předpokládáme, že do šesti měsíců představíme finální studii vycházející z práce pěti či šesti vybraných architektů,“ řekl Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group. V roce 2020 má být naproti budově Invalidovny zahájena první etapa projektu Rohan City. Druhá etapa, která počítá se zhruba třímiliardovou investicí, by se mohla začít stavět za tři až čtyři roky.
Autor: vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.