Přes NEO účet od Expobank můžete investovat do start-upů | E15.cz

Přes NEO účet od Expobank můžete investovat do start-upů

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Expobank CZ nyní v rámci své bankovní platformy spustila pro klienty možnost investic do růstových společností a start-upů. Kromě novinky mohou lidé přes NEO účet investovat i do Bitcoinů a drahých kovů.

NEO účet v sobě kombinuje vlastnosti běžného bankovního účtu s inovacemi ze světa FinTech. Klienti totiž mohou jeho prostřednictvím využívat služeb crowdfundingové platformy Fundlift a investovat do start-upů nebo již zavedených firem.

„Při podzimním představení nového účtu jsme avizovali postupné rozšiřování služeb, kdy z každé oblasti FinTech budeme poskytovat vždy jen tu nejlepší. Spuštění funkce crowdfundingu spolu s Fundlift je dalším krokem,“ uvádí Ilya Mitelman, předseda představenstva Expobank CZ. „V rozhraní NEO účtu lze investovat do nadějných start-upů, ale i zavedených společností z různých odvětví. Investoři poté získávají cenné papíry, ať už dluhopisy, investiční certifikáty, anebo přímo podíly ve společnostech,“ vysvětluje Radek Musil, ředitel platformy Fundlift.

Bitcoiny i zlaté slitky

Přes NEO účet můžete nakupovat a prodávat i nejznámější kryptoměnu na světě, a to v rozhraní účtu díky službě BitcoinBanking společnosti IP wBTCb solutions ze skupiny WBTCB. Uživatelé účtu mohou využívat i služeb České mincovny a pořídit si zlaté či stříbrné mince nebo medaile, ale také investiční cihly a slitky.

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka