Nákupy online: Češi nejčastěji platí bankovním převodem, zboží si nechávají doručit domů | E15.cz

Nákupy online: Češi nejčastěji platí bankovním převodem, zboží si nechávají doručit domů

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Češi při nákupu na internetu nejvíce preferují platbu bankovním převodem, tuto možnost využívá 58 procent z nich. Vyplývá to z průzkumu společnosti DPD. Podobně to mají Poláci (52 procent) a Estonci (68 procent). V České republice 48 procent lidí upřednostňuje platbu kartou online a 47 procent lidí dobírku.

Mezi další preferované způsoby placení se v České republice řadí digitální peněženka (24 procent), platba kartou při převzetí (20 procent), platební brána GoPay (19 procent), PayU (12 procent) a mobilní platební aplikace (4 procenta). Nejméně využívané jsou platby prostřednictvím přímého inkasa z účtů (2 procenta) a PaysafeCard – předplacené platby online (2 procenta).

Platby digitální peněženkou nejvíce preferují Italové (51 procent) a Španělé (57 procent). Kartou online platí nejhojněji Švýcaři (55 procent). Nákupy na fakturu nejvíce využívají Němci (51 procent).

Z hlediska doručení zboží si Češi (83 procent) stejně jako ostatní evropské národy (84 procent) nejčastěji volí doručení zboží domů. V České republice je dále oblíbené doručení do výdejny balíků (42 procent) a na poštu (40 procent), následuje doručení do obchodu (25 procent) a do práce (22 procent). Uzamykatelné boxy na balíky u nás využívá jen 5 procent lidí.

 

 

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka