Nákupy online: Češi nejčastěji platí bankovním převodem, zboží si nechávají doručit domů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Nákupy online: Češi nejčastěji platí bankovním převodem, zboží si nechávají doručit domů

Kamila Ondráčková

Češi při nákupu na internetu nejvíce preferují platbu bankovním převodem, tuto možnost využívá 58 procent z nich. Vyplývá to z průzkumu společnosti DPD. Podobně to mají Poláci (52 procent) a Estonci (68 procent). V České republice 48 procent lidí upřednostňuje platbu kartou online a 47 procent lidí dobírku.

Mezi další preferované způsoby placení se v České republice řadí digitální peněženka (24 procent), platba kartou při převzetí (20 procent), platební brána GoPay (19 procent), PayU (12 procent) a mobilní platební aplikace (4 procenta). Nejméně využívané jsou platby prostřednictvím přímého inkasa z účtů (2 procenta) a PaysafeCard – předplacené platby online (2 procenta).

Platby digitální peněženkou nejvíce preferují Italové (51 procent) a Španělé (57 procent). Kartou online platí nejhojněji Švýcaři (55 procent). Nákupy na fakturu nejvíce využívají Němci (51 procent).

Lidé se smartphony ztrhali Účtenkovku, načítání údajů nefunguje, píší v komentářích

Z hlediska doručení zboží si Češi (83 procent) stejně jako ostatní evropské národy (84 procent) nejčastěji volí doručení zboží domů. V České republice je dále oblíbené doručení do výdejny balíků (42 procent) a na poštu (40 procent), následuje doručení do obchodu (25 procent) a do práce (22 procent). Uzamykatelné boxy na balíky u nás využívá jen 5 procent lidí.

 

 

Autor: Kamila Ondráčková
 

Mzdová kalkulačka