Účtenky lze do Účtenkovky nově načíst pomocí QR kódů

Účtenka

Účtenka Zdroj: Aleš Pospíšil

Alena Schillerová
EET pokladna
Alena Schillerová
Účenka
Účtenka
11
Fotogalerie

Hrajete účtenkovou loterii? Pak určitě víte, že ruční opisování údajů z účtenek je peklo a načtení údajů pomocí mobilu nefunguje stoprocentně. Nově lze účtenku načíst i pomocí QR kódu, což je otázka několika vteřin...

Ministerstvo financí (MF) se pochlubilo, že účtenky do Účtenkovky lze nově zadat do systému pomocí QR kódu, což usnadní práci. Od spuštění Účtenkovky v říjnu loňského roku do ní soutěžící zaregistrovali již 137 milionů účtenek, každý měsíc se hraje o jednadvacet tisíc výher.

Pokud tedy od obchodníka dostanete účtenku opatřenou QR kódem, bude pro vás zařazení účtenky do soutěže otázkou několika vteřin. Tisk QR kódu na účtenky není pro obchodníky povinností, ale jde o samostatné rozhodnutí každého z nich a nejedná se tedy o povinnou náležitost dokladu.

Účtenkovka je doprovodný projekt Elektronické evidence tržeb (EET), což je jedno z opatření zavedených v rámci boje s daňovými úniky. Od července 2019 by měla povinnost evidence platit pro všechny podnikatele, kteří přijímají hotovost.

Chcete vědět jak snadno a rychle zaregistrovat účtenku do Účtenkovky? Pomůže YouTube kanál Účtenkoky.