5 kroků k výhodné půjčce: Podle čeho vybírat? | E15.cz

5 kroků k výhodné půjčce: Podle čeho vybírat?

.
.
• 
ZDROJ: Mikhail Nilov, Pexels
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pokud potřebujete finančně vypomoci a vaše úspory jsou na nule, může být pro vás řešením půjčka. Vždy se však vyplatí si tento krok dobře rozmyslet a hlavně byste měli vědět, podle čeho si půjčku správně vybrat.

Rychlá půjčka vám může pomoci, pohlídejte si však její výhodnost

Na špatně nastaveném úvěru můžete prodělat i několik tisíc korun ročně. Zařiďte si raději rychlou půjčku, která váš rozpočet zatíží jen minimálně a vy ji bez problémů splatíte. Postupujte podle našeho návodu.

Krok 1: Opravdu je to nutné? Půjčku byste si měli dobře rozmyslet. Peníze si vypůjčte jen v případě, že je to absolutně nezbytné a nemůže vám vypomoci rodina ani přátelé. Měli byste se také zamyslet, na co peníze potřebujete – na spotřební věci, dovolenou, vánoční dárky a na vytloukání jiných dluhů si rozhodně nepůjčujte, jinak se můžete snadno dostat do dluhové spirály. Z té vám pak pomůže jen finanční poradce ve vaší bance.

Krok 2: Při vybírání půjčky využijte online srovnávače, které vám rychle a pohodlně nabídnou produkty od více společností. Jinou možností je oběhnout banky osobně či navštívit jejich weby.

Krok 3: Při výběru se nekoukejte jen na výši měsíční splátky (i když jde o podstatný parametr). Důležitá je také délka splácení, úroková sazba, RPSN (roční procentní sazba nákladů, jež ukazuje skutečnou „cenu“ půjčky), poplatky za sjednání a vedení, zahrnutí pojištění schopnosti splácet do vybrané služby či možnost odložení splátek. Určitě si také proklepněte společnost, která půjčku nabízí – nesolidním firmám s nespokojenými zákazníky se vyhněte.

Krok 4: Nespěchejte a dejte si čas několik dní na rozmyšlenou. Zbrklé podepisování smlouvy by se vám mohlo vymstít, nenechte na sebe tlačit.

Krok 5: Pokud máte vybráno a jste rozhodnuti, nezapomeňte detailně prostudovat smlouvu, kterou podepisujete. Klidně se pověřeného pracovníka osobně nebo po telefonu zeptejte na vše, čemu nerozumíte, předejdete tak možným problémům.

Levněji vyjde si předem našetřit

Jestliže jste si jisti, že je pro vás vybraná půjčka to pravé a zvládnete ji bez problémů splatit, můžete si ji finálně sjednat. Příště si raději zkuste na nenadálé situace našetřit, abyste se nemuseli uchylovat k řešení v podobě vypůjčování peněz.

Mzdová kalkulačka