Banky a převody: víme, které se neloudají a posílají platby ještě v době oběda | E15.cz

Banky a převody: víme, které se neloudají a posílají platby ještě v době oběda

Aleš Pospíšil

Letos na podzim nás čekají tzv. rychlé platby, tedy takové, které chodí prakticky okamžitě. Mnohé tuzemské banky jsou poměrně rychlé už dnes a pokud příkaz k úhradě zadáte do času dopolední svačiny či oběda, přijdou na protiúčet v jiné bance téhož dne. Situaci na trhu jsme pro přehlednost zmapovali, rychlost jednotlivých bank najdete v článku.

V tabulce níže se zabýváme takovými platbami mezi různými bankami v tuzemsku, které nejsou extra zpoplatněné (mimo případnou platbu za příkaz úhradě). Zkrátka takové, kde si z vlastní vůle nepřejete expresní platbu, apod. a jsou zadané přes internet.

Expresní platby jsou za příplatek, ten se pohybuje okolo stokoruny. Například u Komerční banky je poplatek 90 korun, u České spořitelny 125 korun. V obou případech je třeba zadat příkaz do 14 hodin.

Pokud je pro vás rychlost převodů opravdu důležitá, pak si založte účet u Creditas. Banka, která teprve před měsícem oslavila první narozeniny totiž odesílá peníze do 12:30 hod. každý všední den.

V tabulce najdete banky a časy. V případě, že platbu stihnete zadat před termínem, dorazí příjemci téhož dne. V případě zadání platby později dorazí následující pracovní den. V rámci jedné banky jsou převody okamžité.

Banka termín
Creditas 12:30 hod.
Fio 12:00 hod.
ČSOB (Poštovní spořitelna) 12:00 hod.
Moneta Money Bank 12:00 hod.
AirBank 11:30 hod.
Česká spořitelna 11:00 hod.
Expobank 11:00 hod.
Equa Bank 10:30 hod.
 Hello bank! 9:00 hod.
 Raiffeisenbank 8:00 hod.
 mBank 8:00 hod.

 Sberbank - (platba dorazí až následující den)
 UniCredit Bank - (platba dorazí až následující den) 
 Komerční banka - (platba dorazí až následující den) 

Výše uvedené není úplně 100procentní, do transakce jsou totiž zapojeny dvě strany. Jinak řečeno, záleží i na bance příjemce, zda platbu téhož dne připíše na účet příjemce:

Jak je pro vás rychlost převodů důležitá?

Mzdová kalkulačka