Dovolenou v Česku vám letos pojistí Český turista | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Dovolenou v Česku vám letos pojistí Český turista

Aleš Pospíšil

Aleš Pospíšil

Situace je jasná, většina lidí si bude letos užívat dovolenou v tuzemsku, proto přichází Pojišťovna VZP s novým pojištěním.

Pojištění Český turista obsahuje nejenom úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti, ale i spoustu dalších vychytávek, které se na cestách můžou hodit. Součástí je například cykloasistence, díky které se cyklista může na cestách spolehnout na opravu defektu nebo svoz do cykloservisu, ale třeba i odvoz dětí do penzionu nebo k babičce v případě vlastní hospitalizace.

Pro případ poruchy nebo nehody automobilu či motorky funguje autoasistence v rámci pojištění Bezstarostná jízda.

Cinema City se rozhodla otevření svých kin odložit

Český turista zahrnuje i pojištění kauce při půjčení kola nebo kánoe a také všechny osobní věci včetně elektroniky. V balíčku je i pojištění odpovědnosti, pojištění nebezpečných a extrémních sportů, pojištění storna propadlých služeb cestovních kanceláří nebo objednaného ubytování a také úrazové pojištění.

Nové pojištění nahrazuje standardní cestovní pojištění pro cesty do zahraničí v případě, kdy pojištěný například na horské túře překročí hranice a zraní se na druhé straně; pro takový případ zahrnuje i pojištění léčebných výloh.

Vnější hranice Evropské unie by měly být zavřené do poloviny června, navrhuje komise

Pro členy Klubu českých turistů poskytuje Pojišťovna VZP 25 procent slevu po předložení členské legitimace.

 

Mzdová kalkulačka