Moneta se chystá na okamžité platby a zlevní SEPA poplatky | E15.cz

Moneta se chystá na okamžité platby a zlevní SEPA poplatky

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Zlevnění poplatků za SEPA platby, tuzemské peněžní převody do deseti sekund a také jednodušší ověřování plateb u nákupů na internetu. To jsou tři největší změny, které do konce roku chystá Moneta Money Bank.

Okamžité platby budou funkční jak ve Smart Bance, tak v prostředí Internetového bankovnictví. Peníze by se na účtu příjemce měly objevit do 10 sekund od zadání platby. „Finanční převody budou nezávislé na otevírací době bankovních poboček, fungovat tedy budou i v noci, během víkendů a o státních svátcích. Jedinou podmínkou je, aby druhá banka uměla tyto okamžité platby přijímat,“ uvádí mluvčí banky Zuzana Filipová s tím, že v případech bank, které nastavený systém okamžitých úhrad nemají, budou transakce prováděny stejně, jako doposud.

Majitele „chytrých“ telefonů pak čeká další novinka při nákupech na internetu: namísto stávajícího autorizačního SMS kódu budou nově moci potvrzovat své platby například otiskem prstu, ověřením za pomoci online scanu obličeje (Face ID) nebo zadáním přístupového hesla do Smart Banky. „Klienti, kteří mají ve svém telefonu nainstalovanou aplikaci Smart Banka, již nebudou muset složitě přepisovat autorizační SMS kód, ale využijí jednu z možností ověření, které Smart Banka nabízí. Celý proces nakupování tak výrazně zrychlujeme a ulehčujeme,“ vysvětuje Filipová.

Od 1. prosince pak banka sjednocuje poplatky za SEPA úhrady: nově tak budou příchozí a odchozí úhrady v eurech v rámci EHP, tedy zemí EU, Švýcarska, Norska a dalších dotčených zemí za stejnou cenu, jako je tomu u tuzemských plateb.

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka