Nejčastější úrazy při zimních radovánkách: na co si dát pozor? | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Nejčastější úrazy při zimních radovánkách: na co si dát pozor?

Romana Rybová

Od začátku února trvá každoroční kolečko jarních prázdnin. A pojišťovny se mohou připravit na častější pojistné události spojené s úrazy. Spousta z nás totiž vyráží o jarních prázdninách za zimními sporty.

Podle ČSOB Pojišťovny v tomto období každoročně stoupá počet hlášených pojistných událostí, zejména úrazů. Podle loňského roku pojišťovna sestavila žebříček nejčastějších úrazů u dětí i dospělých. Podle nich bychom se mohli zamyslet nad tím, na co si dát pozor a proti čemu se pojistit.

„Zimní období je z pohledů úrazů velice rizikové, zejména v souvislosti s náledím na chodnících. Dalším faktorem, který přispívá ke zvýšení úrazovosti, jsou jarní prázdniny a s nimi související nárůst návštěvnosti našich a zahraničních horských středisek. V ohrožení jsou především děti. Důležitá je zejména v tomto období nezapomínat na prevenci a využívání ochranných pomůcek při lyžařských sportech,“ uvedl ředitel Odboru pojistných událostí ČSOB Pojišťovny Jan Řezníček.

U dětí i dospělých tak mezi tři nejčastější typy úrazů dle údajů ČSOB Pojišťovny patří podvrtnutí některého z kloubů horní či dolní končetiny (rameno, loket, zápěstí či koleno), pak podvrtnutí kotníku. U dětí je ale mimo tyto na předních příčkách i úraz typu řezné rány.

Úraz na lyžích? Plnění pojišťoven se výrazně liší

Hlídáte si zdraví? Ušetříte až třetinu z pojistného
 

Autor: Romana Rybová
 

Mzdová kalkulačka