Tip na dlouhé volání: volejte za méně než tři koruny za celý hovor s novou předplacenkou O2 | E15.cz

Tip na dlouhé volání: volejte za méně než tři koruny za celý hovor s novou předplacenkou O2

Aleš Pospíšil

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Zákazníci slovenské pobočky O2 mají už několik let jednu výhodu, platí pro ně „O2 Československo“, což znamená, že platí domácí ceny i v síti české matky. Opačně to neplatilo ještě nedávno, služby za domácí ceny můžeme na Slovensku (stejně jako v celé EU) čerpat i my jako doma od půlky června. To zajímavé je nová předplacená karta O2 Voľnosť, se kterou můžete zcela bez podmínek volat do všech sítí v ČR za v přepočtu 2,60 Kč za celý hovor (10 eurocentů), nikoli za minutu.

Není to jen o volání na česká a slovenská čísla, za tuto výhodnou cenu můžete volat v rámci celé EU – z jakékoli unijní země na kterékoli číslo, které náleží do sítě kteréhokoli z operátorů působících v EU. Třeba i domů do ČR do sítě T-Mobilu či Vodafonu z chorvatské pláže a zaplatíte stále 2,60 korun za celý hovor.

SIM kartu bohužel nelze objednat, na Slovensku jsou i předplacené karty vedené na jméno, proto je třeba si pro SIM kartu zajet na některou z prodejen (občanku či pas mějte se sebou), nebo si ji nechat doručit na adresu na Slovensku.

Zrada nastává v okamžiku, kdy by někdo z vašich přátel s českým číslem chtěl volat vám. Takový hovor by byl zpoplatněn jako volání na slovenské číslo, čili mezinárodní hovor. Například u českého O2 to je 12,48 korun (viz ceník).

Jako primární číslo, tak pro nás není předplacenka O2 Voľnosť vhodná (kamarádi by se prohnuli), ledaže byste se třeba vždy nechali prozvonit a volali zpět, nebo ji v dualSIM telefonu používali jen na odchozí volání a hovory přijímali na primárním čísle, které kamarádi znají.

Jen pro info, na kartě si můžete aktivovat balíček 1 GB za pět euro (130 korun), čerpat lze opět v celé EU. SMS vyjde na 5 eurocentů, tedy 1,30 korun. Resumé je ale zřejmé – volat se SIM kartou českých operátorů, se nevyplatí, raději si udělejte výlet na Slovensko a přivezte si SIM kartu, kde operátor účtuje férovou cenu.

Mzdová kalkulačka