Apple představil vlastní kreditní kartu

Apple Pay v praxi

Apple Pay v praxi Zdroj: Twisto

Představení nové verze Apple News
Představení nové verze Apple News
Představení nové verze Apple News
4
Fotogalerie

Společnost Apple představila chystané novinky, mezi nimiž je kreditní karta Apple Card. 

Společnost bude mít rovněž vlastní kreditní kartu MasterCard s názvem Apple Card. Karta v sobě bude mít zahrnuté mapy Applu, které budou ukazovat uživatelům, kde utrácejí peníze. Apple současně dodal, že on nebude vědět, kde uživatelé utrácejí.

"Apple výrazným způsobem čeří vody bankovního sektoru, když představil vlastní kreditní kartu a významněji tak pronikl do oblasti financí. V České republice způsobila velký rozruch již samotná služba Apple Pay, která umožňuje snadno a bezpečně provést platbu mobilem, a v zahraničí si již lidé stihli oblíbit posílání peněz mezi uživateli skrze službu Apple Pay Cash. S novinkou v podobě kreditní karty v jablečném telefonu, kterou Apple přináší ve spolupráci s bankou Goldman Sachs, ovšem Apple jde ještě o pořádný kus dál a ukazuje, že se vstupu do světa bankovnictví rozhodně nebojí," komentuje Petr Štěpánek ze společnosti Banking Software Company.

Karta bude bez poplatků a nabídne cash back, tedy vrácení peněz z každého nákupu, ve výši dvou procent. Jak uvedla ČTK do konce roku by měla být dostupná ve více než 40 zemích.