Česko mělo opět nejvyšší míru neobsazených pracovních míst v EU | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Česko mělo opět nejvyšší míru neobsazených pracovních míst v EU

ČTK

Česká republika má nadále nejvyšší míru neobsazených pracovních míst. Poměr volných pracovních míst k celkovému počtu pracovních míst v celé EU zůstal ve druhém čtvrtletí na 2,2 procenta, v Česku však dál zrychlil na 5,4 procenta a růst byl nejvyšší ze všech zemí. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

Po České republice je míra neobsazenosti vysoká také v Belgii (3,5 procenta), v Nizozemsku (3,1 procenta) a v Německu (2,9 procenta). Naopak nejnižší je v Řecku, kde činí 0,7 procenta. Pod jedním procentem je také v Bulharsku, Španělsku a v Portugalsku.

Loni ve druhém čtvrtletí míra neobsazených pracovních míst v Česku činila 3,6 procenta. Proti předchozímu čtvrtletí se pak zvýšila o 1,8 procentního bodu. Druhý nejvyšší růst zaznamenalo Lotyšsko, o to o 0,8 procentního bodu. Naopak v Estonsku se tento údaj snížil.

Výpověď a 8 nejčastějších omylů aneb Také si myslíte, že...

Ve službách míra volných pracovních míst v celé EU činila ve druhém čtvrtletí 2,5 procenta, v průmyslu a ve stavebnictví pak 2,1 procenta. V Česku poměr volných pracovních míst ve službách k celkovému počtu míst v sektoru stoupl na 7,7 procenta a v průmyslu a stavebnictví na 5,9 procenta a opět byl nejvyšší v celé unii.

 

 

Autor: ČTK
 

Mzdová kalkulačka