Vedra podle obchodníků zvedají impulzivní prodej i zájem o dovoz nákupu domů

zmrzlina, nanuk

zmrzlina, nanuk

Unilever
2
Fotogalerie

Současná vedra podle obchodníků zvedají takzvaný impulzivní prodej, tedy zájem především o menší balení nápojů k okamžité spotřebě či nanuky. Některé on-line supermarkety sledují vyšší zájem o dovoz nákupu domů, a to v Praze i dalších regionálních městech. Tradičně při vysokých teplotách roste v potravinách poptávka po melounech, zmrzlinách, alkoholických i nealkoholických nápojích. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.

Obchody Albert sledují, že objemy prodaných nápojů v těchto horkých dnech rostou až dvojnásobně. "Také sezonní nárůst prodejů je vyšší než vloni vzhledem k extrémním horkům," řekl ředitel komunikace prodejen Jiří Mareček. Prodeje jsou podle něj vyšší ve všech kategoriích nápojů. V případě piv je v tomto ročním období zpravidla vyšší poptávka po výčepních, nízkostupňových a nealkoholických, uvedl dále. Dodal, že lidé kupují ve velkém piva v akci, což odpovídá celkovému trendu zvýšené poptávky ve slevách a nejistotě zákazníků z dalšího cenového vývoje.

V řetězci Penny Market jsou momentálně o desítky procent vyšší prodeje balených vod. Lidé podle mluvčího společnosti Tomáše Kubíka nakupují více i citrony, limety nebo grepy. V řádu desítek procent rostou prodeje melounů, zájem je ale i o další druhy ovoce a zeleniny jako borůvky, ananasy, rajčata nebo ledový salát. Vyšší poptávka je po rybách, například pstruzích, řekl dále Kubík.

Hypermarkety Globus v současné době zaznamenaly podle své mluvčí Anety Turnovské rostoucí zájem o piva včetně nealkoholických či rodinná balení zmrzlin a nanuků.

"Vidíme, že roste počet zákazníků, pro které je příjemnější nechat si nákup přivézt domů, než trávit čas na rozpáleném parkovišti u supermarketu," uvedl mluvčí e-shopu Košík.cz František Brož. Lidé podle něj více využívají možnost nechat si dovézt nápoje ledově vychlazené. Brož zmínil, že se v těchto dnech zvyšuje odbyt některých čajů, které jsou vhodné pro tzv. cold-brew.

Teploty v Česku v těchto dnech překonávají 35 stupňů Celsia. Horko bude podle meteorologů i o víkendu. Teploty ale už zřejmě nebudou subtropické, na většině území se budou pohybovat kolem 30 stupňů, na Moravě a ve Slezsku může být v sobotu až 34 stupňů Celsia.