Jednoduchý koncept zabral. Česká hranolkárna dál expanduje, pobočku má i v Koreji | E15.cz

Vše o inovacích

Vše o  inovacích Vstoupit do speciálu

Jednoduchý koncept zabral. Česká hranolkárna dál expanduje, pobočku má i v Koreji

Petra Jansová

V gastronomickém byznysu lze uspět i se zdánlivě banálním nápadem - hranolkárnou. První otevřeli René Müller a Jan Haščák před třemi roky v Ostravě. V současnosti má Faency Fries devět poboček v Česku, jednu na Slovensku a jednu dokonce v Jižní Koreji. V nejbližších dnech se má síť provozen rozrůst o další tři - v Hradci Králové, Českých Budějovicích a Frýdku-Místku.

"Čtyři – v Ostravě, Olomouci, Brně a Praze – provozujeme sami. Ty další jsou naše franšízy,“ přibližuje pro E15 jeden ze společníků Faency Fries René Müller.

Koncept dodávají na klíč v řádech desítek tisíc korun. Z návodu se má zájemce dozvědět nejenom to, jak usmažit chutné hranolky či zařídit interiér, ale i čím vytřít po zavření podlahu. „Chtěli jsme to napsat tak, aby to pochopil každý, a to i laik, který nemá s gastrobyznysem co do činění,“ tvrdí Müller.

Zařízení bistra na hranolky podle něj vyjde od půl milionu do milionu korun. Zhruba tak dvacet procent z celkové částky se musí vynaložit na vzduchotechniku, zařízení interiéru a kuchyně spolkne dalších 40 procent investic. Návratnost investice se podle Müllera nedá přesněji odhadnout. Zaleží prý hlavně na místě, kde se hranolkárna otevírá. Někde to mohou být tři, jinde 12 měsíců.

Pekl i pro britskou královnu. Klíčem k úspěchu je personál, říká cukrář Josef Maršálek

Hranolky Faency Fries  se vyrábí vždy z českých nebo moravských brambor a smaží na řepkovém oleji lisovaném v tuzemsku. Místo tradičního kečupu nebo majonézy dvojice fastfoodovou klasiku vyladila takzvanými dipy podle vlastní receptury.

Od rychlého občerstvení se snaží odlišit i servisem. „Chceme našim zákazníkům zprostředkovat co nejlepší zážitek. Důležitý je nejenom interiér, ale i hudba a vysoká kvalita obsluhy,“ vysvětluje Müller.

Uvažujete o rozjetí vlastního podniku? Přečtěte si praktický návod, jak na to. Manuál E15 objednávejte zde >>>
Magazín E15 Premium Chceš hospodu?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!