Americké akcie zareagovaly na volební dění výrazným růstem | E15.cz

Akcie v USA zareagovaly na volební dění výrazným růstem

Demokratický kandidát Joe Biden a jeho povolební proslov (4. 11. 2020)
Demokratický kandidát Joe Biden a jeho povolební proslov (4. 11. 2020)
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americké akcie výrazně posílily, třebaže výsledek prezidentských voleb ve Spojených státech byl nejistý. Možná patová situace v Kongresu, tedy pokud se nepodaří demokratům ovládnout Senát, vzbuzuje optimismus investorů. Znamenalo by to pro ně, že by nebylo snadné prosadit jakoukoli zásadní změnu.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, zpevnil o 1,34 procenta na 27847,66 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 přidal 2,2 procenta na 3443,44 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq Composite si připsal 3,85 procenta na 11590,78 bodu.

Biden řekl, že ještě neohlásí své vítězství v úterních volbách. Věří ale, že až skončí sčítání hlasů, ukáže se, že má potřebných 270 volitelů. Podle projekce televize Fox jich zatím má 264, jeho soupeř a současný prezident Donald Trump 214. Pro vítězství je potřeba získat 270 volitelů.

"I když Joe Biden vyhraje prezidentský úřad, vypadá to, že budeme mít rozdělený Kongres, takže možnost nějaké smysluplné změny na fiskální úrovni je docela malá," uvedl analytik David Joy ze společnosti Ameriprise Financial.

Na devizových trzích mírně oslabil dolar. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 21:55 SEČ klesal o 0,2 procenta na 93,41 bodu. Euro k dolaru ve stejnou dobu stoupalo o 0,1 procenta na 1,1723 doalru.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.