Experti tripartity se neshodli, o kolik se zvýší minimální mzda | E15.cz

Experti tripartity se neshodli, o kolik se zvýší minimální mzda

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Tomas Kubelka

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Expertní komise tripartity se na svém dnešním jednání shodla na tom, že by se od ledna měla zvýšit minimální mzda, která je nyní 8000 korun. Neshodla se však na tom, o kolik by se měla zvednout. Uvedl to místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Václav Pícl. Změnit by se podle komise měl i paragraf umožňující vyplácet sníženou minimální mzdu mladistvým zaměstnancům.

ČMKOS přicházela na jednání s představou, že by se minimální mzda měla zvýšit o 15 procent, tedy na 9200 korun. O tolik podle nich vzrostla od posledního zvýšení v roce 2007 inflace. „Zástupci ministerstva žádný návrh nepřednesli,“ řekl Pícl. Zaměstnavatelé podle něj navrhovali zvýšení postupné, to znamená od ledna 2012 na 8500 korun s tím, že by se tripartita příští rok opět zabývala zvýšením minimální mzdy.

Komise se také shodla na zrušení opatření, které umožňuje vyplácet sníženou minimální mzdu mladistvým zaměstnancům. Pro mladistvé zaměstnance může být snížena sazba minimální mzdy na 80 procent a u zaměstnanců mezi 18 až 21 roky po dobu prvních šesti měsíců na 90 procent. „Je to neodůvodněná diskriminace,“ řekl Pícl.

Naopak se komise tripartity neshodla na návrhu Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) zrušit sníženou sazbu i u osob, které jsou zdravotně postižené a pobírají invalidní důchod. Podle zaměstnavatelů by však jejich zaměstnavatelé na to neměli peníze a mohlo by ve firmách, které zdravotně postižené zaměstnávají, dojít k propouštění.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.