ČSOB začátkem dubna ukončí směnárenské služby na pobočkách | E15.cz

ČSOB začátkem dubna ukončí směnárenské služby na pobočkách

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

ČSOB od pondělí 1. dubna 2019 na svých pobočkách již nebude poskytovat směnárenské služby.

Cizí měnu v této bance tedy prodáte či nakoupíte naposledy v pátek 29. 3. 2019. ČSOB k tomu kroku přistoupila na základě několika skutečností. Patří mezi ně novelizace Směnárenského zákonu číslo 277/2013 Sb., změna chování klientů, kteří stále ve větší míře využívají k hotovostním transakcím bankomaty a zároveň realizují rok od roku nižší počet směnárenských transakcí.

„Pro klienty ČSOB, kteří mají v bance veden běžný účet bude mít tato změna minimální dopady. Klient nebude moci realizovat směnu hotovosti (bankovek a mincí v domácí měně) za směnu hotovosti (bankovek a mincí v cizí měně) a opačně. Stále však bude klient disponovat možností provést vklad nebo výběr z účtu konverzním způsobem,“ uvádí Patrik Madle, tiskový mluvčí ČSOB.

Co je to vklad nebo výběr konverzním způsobem?

Jedná se o možnost si vybrat, případně vložit na svůj běžný účet vedený v ČSOB vložit/vybrat hotovost v cizí měně. Jsem-li klientem, který má v bance vedený účet v CZK a potřebuji například EURa, požádám o tento druh výběru pokladníka na konkrétní pobočce. Na základě této žádosti dojde k ponížení finančních prostředků na korunovém účtu a pokladník vyplatí v hotovosti požadovaný obnos v Eurech. V případě vkladu se jedná o stejný druh transakce jen v opačném režimu. Výběr/vklad hotovosti lze realizovat i z běžných účtů, které jsou vedeny v cizí měně, nejenom v českých korunách.

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka