Informace o přestupcích nově zjistíte na Portálu občana | E15.cz

Informace o přestupcích nově zjistíte na Portálu občana

Informace o přestupcích nově zjistíte na Portálu občana
Policista a řidička při silniční kontrole
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Kamila Ondráčková

Nově můžete na internetu dohledat informace o přestupcích. Na Portálu občana jsou řidičům, kteří mají elektronickou občanku nebo datovou schránku, nově k dispozici detailní informace o přestupcích, podrobnosti o zákazech řízení či profesní způsobilosti. Ke svým údajům mají v rámci agendy řidičů přístup kdykoliv a odkudkoliv a nemusí již na úřad. 

Kromě nových informací najdou řidiči na Portálu občana také informace o končící platnosti řidičského průkazu, o stavu bodového konta a také o skupinách řidičského oprávnění. K dispozici je rovněž číslo průkazu profesní způsobilostí řidiče s vyznačenou způsobilostí a datem její platnosti.

Přístup do on-line databáze probíhá prostřednictvím prostředku pro elektronickou identifikaci, který umožňuje přístup se zaručenou identitou, na Portál občana. Lidé s touto formou elektronické identifikace získávají údaje o jejich osobě vedené v informačním systému veřejné správy. Do agendy Centrálního registru řidičů se uživatel Portálu dostane poklikem na odkaz „Řidičský průkaz“, kde se mu zobrazí výpis údajů z příslušného registru, nebo prostřednictvím záložky „Údaje“ v záhlaví Portálu občana.

Jednotné poskytování údajů občanům prostřednictvím Portálu občana je jedním z prvků elektronizace státní správy ČR – Digitální Česko.

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka