Pohonné hmoty opět zdražily, benzin o desítky haléřů nad 32 korun

Benzín

Benzín Zdroj: profimedia.cz

Benzín
Benzín
3
Fotogalerie

Pohonné hmoty v České republice v uplynulém týdnu dál zdražily, výrazněji opět stoupla cena benzinu. Motoristé nyní tankují Natural 95 v průměru za 32,24 koruny za litr, což je o 62 haléřů více než minulou středu. Nafta zdražila o 12 haléřů na 31,70 koruny za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Paliva zdražují od poloviny února, předtím čtvrt roku zlevňovala. Cena benzinu se nyní dostala na hodnoty z loňského prosince, nafta je na úrovni cen z letošního ledna.

Nejdražší pohonné hmoty jsou aktuálně v Praze a na Vysočině. V hlavním městě je nejdražší benzin, na Vysočině nafta. Benzin stojí řidiče v metropoli 32,70 koruny za litr, nafta na Vysočině 32,46 koruny za litr. Kromě Prahy a Vysočiny se nafta dostala přes 32 korun ještě v Plzeňském kraji.

Naopak nejlevnější natural je ve Zlínském kraji, tamní čerpací stanice jej nabízí v průměru za 31,84 koruny za litr. Pod 32 korunami je ještě v Jihočeském, Královéhradeckém a Moravskoslezském kraji. Nejnižší cena nafty je v Jihočeském kraji, kde se v průměru prodává za 31,24 koruny za litr.