Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, nafta za týden o padesátník | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, nafta za týden o padesátník

ČTK

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Průměrná cena benzinu Natural 95 v uplynulém týdnu stoupla o 18 haléřů na 33,79 koruny za litr. Nafta stála u čerpacích stanic ve středu průměrně 33,38 koruny za litr, což bylo o 51 haléřů víc než o týden dřív. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Ceny u čerpacích stanic se tak drží na maximu od prosince 2014.

Benzin i nafta v Česku zdražují zhruba od konce srpna. Průměrná cena benzinu za tu dobu vzrostla zhruba o 40 haléřů, u nafty se zvýšila o 90 haléřů. Během prázdnin ceny kolísaly.

Nejvíce nyní motoristé platí nadále v Praze, za Natural 95 v průměru 34,57 koruny za litr a za naftu 34,21 koruny za litr. Nad 34 korunami není průměrná cena dieselu v žádném jiném kraji, u benzinu tuto hranici přesahuje v dalších pěti regionech.

Jak ušetřit na pohonných hmotách? Jejich spotřebu lze ovlivnit, čtěte tipy na ekonomickou jízdu

Natural 95 zůstává nejlevnější v Jihočeském kraji s průměrnou cenou 33,30 koruny za litr. Za naftu si čerpací stanice účtují nejméně také na jihu Čech, v průměru 32,90 koruny za litr. Pod 33 korunami se diesel drží ještě v Královéhradeckém kraji.

 

Autor: ČTK
 

Mzdová kalkulačka