Zdražování pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu zpomalilo | E15.cz

Zdražování pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu zpomalilo

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Zdražování pohonných hmot u čerpacích stanic v Česku zpomalilo. Cena benzinu Natural 95 v uplynulém týdnu stoupla o pět haléřů na průměrných 33,70 koruny za litr, nafta stála ve středu průměrně 31,63 koruny za litr a byla o čtyři haléře dražší než o týden dřív. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Benzin i nafta zdražily za poslední měsíc o víc než korunu na litru, jen ve druhém červencovém týdnu se cena zvýšila o víc než 50 haléřů. Nárůst cen tak v posledním týdnu zmírnil. I tak je nyní průměrná cena Naturalu 95 nejvyšší od počátku června 2019 a nafta stojí nejvíc od počátku loňského února.

Loni o prázdninách byly ceny pro motoristy příznivější. Litr Naturalu 95 se před rokem prodával zhruba o 5,60 koruny levněji, průměrná cena nafty byla nižší o čtyři koruny.

Nejlevnější benzin nyní řidiči tankují v Moravskoslezském kraji, kde je litr v průměru za 33,38 koruny. Za naftu si čerpací stanice účtují nejméně v Ústeckém kraji, litr v průměru za 31,28 koruny. Nejdražší paliva zůstávají v Praze. Natural 95 stojí v hlavním městě průměrně 34,32 koruny za litr a nafta 32,27 koruny za litr.

Autor: ČTK

Mzdová kalkulačka