UniCredit Bank jako první banka v Česku zavádí platbu pomocí Alipay

Unicredit Bank rozšiřuje dostupnost Alipay v Česku

Unicredit Bank rozšiřuje dostupnost Alipay v Česku Zdroj: Štěpán Bruner

UniCredit Bank se stala první bankou na českém trhu, která umožňuje platby prostřednictvím čínské aplikace Alipay na platebních terminálech svých smluvních partnerů. Zákazníci UniCredit Bank mohou pomocí Alipay platit v tisících obchodů po Česku, které používají platební terminály této banky.

Alipay je celosvětově používaná platební aplikace vyvinutá skupinou Alibaba. Ačkoli tato služba je v Česku dostupná od roku 2018, dosud nebyla příliš rozšířená. S příchodem této nové funkce od UniCredit Bank, která umožňuje přijímání plateb prostřednictvím Alipay na vybraných platebních terminálech, se očekává výrazné zvýšení jejího rozšíření. Alipay nyní umožňuje platby v sítích obchodů, které se zaměřují na mezinárodní klientelu, jako jsou například ubytovací služby v turistických destinacích, restaurace, obchody s luxusním zbožím či parfumerie.

„Zavedením Alipay dále rozšiřujeme naše digitální služby a platební metody pro naše klienty. Tato služba si získává popularitu zejména mezi turisty navštěvujícími Českou republiku především z asijských zemí,“ uvedl Jiří Flégl, ředitel oddělení Global Transaction Banking v UniCredit Bank.

Alipay funguje prostřednictvím webového rozhraní nebo mobilní aplikace a nabízí také funkci digitální peněženky. Co se týče platby, jedná se o jednoduchou službu, která funguje na principu přiložení telefonu k platebnímu terminálu, podobně jako u známých služeb Apple Pay nebo Google Pay. Zákazníci mohou také platit pomocí naskenování QR kódu. Technické zajištění této služby pro UniCredit Bank obstarává mezinárodní společnost AEVI.