Asociace provozovatelů segwayů žaluje Prahu, důvodem je zákaz vjezdu do centra | E15.cz

Asociace provozovatelů segwayů žaluje Prahu, důvodem je zákaz vjezdu do centra

ČTK

Magistrát čelí žalobě asociace provozovatelů dvoukolek. Podala ji kvůli zákazu vjezdu vozítek do centra Prahy. Asociace Segway ČR sdružuje 25 firem provozujících segwaye. Na provoz dvoukolek si stěžovali radnice i obyvatelé centra. Za nerespektování vyhlášky hrozí až dvoutisícové pokuty.

Zákaz vjezdu vozítek segway město schválilo v červenci 2016, ale kvůli chybějícím značkám jej nemohlo vymáhat.

Jezdci tak z ulic zmizeli až na začátku prosince. Asociace provozovatelů vozítek, kteří poskytují služby především turistům, již dříve sdělila, že považuje zákaz za protizákonný a plánuje žalobu za ušlý zisk. Avizovala také, že se obrátí na ministerstvo dopravy. Magistrát tehdy informace o plánované žalobě nekomentoval.

Zákaz vozítek Praze umožnila změna zákona o silniční dopravě, která definovala, co to je segway. Nejznámějším takovým vozítkem je právě segway, patří mezi ně ale i minisegway či samovyvažovací jednokolka. Původně zákon na vozítka pohlížel jako na chodce.

Zákaz vjezdu se týká pražské památkové rezervace, celé Prahy 1, části Prahy 2, Žižkova, Prahy 4 a Smíchova, území Libně, Holešovic a Letné. Instalace více než 600 značek, které vymezují zónu zákazu, vyšla na 3,7 milionu korun. Zákazu předcházela reklamní kampaň, za kterou magistrát zaplatil stovky tisíc korun.

V Česku se prodalo unikátní Ferrari, celkem existuje jen třicet kusů
Na Opatově postaví byty za tři miliardy, developer chystá žádost o územní rozhodnutí
Smíchovské nádraží se dočká opravy, rekonstrukce vyjde na stovky milionů

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!