Dokument: Vyšetřovatelé v kauze Nagyová opět pracují s intimitami
V obžalobě vyšetřovatelé opět pracují s intimními informacemi Jany Nečasové (dříve Nagyové). Týdeník Euro a server E15.cz se proto rozhodly zveřejnit celý text obžaloby. Informace intimního charakteru jsme ale s ohledem na soukromí začernili.
Rostislav Bajger v obžalobě popisuje, jak celý případ vznikl, jak se podezřelí domlouvali na sledování manželky premiéra Petra Nečase a dvou zaměstnanců Úřadu vlády. Součástí dokumentu jsou výtahy z dosud nepublikovaných výpovědí, i utajovaných svědků z vojenské tajné služby, a Úřadu vlády, včetně způsobů, jakým měla být sledování objednávána a realizována.
V dokumentu chybí podstatná informace, o kterou by se měli vyšetřovatelé opírat. Tedy, kdo vlastně, která soukromá bezpečnostní agentura sledování na údajnou zakázku Jany Nečasové (dříve Nagyové) prováděla.
Obžaloba v kauze Nagyová by E15online
Jana Nagyová byla nedávno soudem za zneužití vojenského zpravodajství uznána vinnou odsouzena k ročnímu podmíněnému trestu se čtyřletým odkladem a zákazu práce ve státní správě. Zpravodajci Ondrej Páleník a Milan Kovanda by podle soudkyně Heleny Králové měli být potrestáni ale jen kázeňsky. Jan Pohůnek pak podle soudu plnil rozkazy nadřízených a žádného trestného činu se nedopustil. Rozhodnutí není pravomocné, olomoučtí žalobci žádají revizi rozhodnutí soudkyně Králové.
Například generál Ondrej Páleník podal proti rozhodnutí soudu stížnost. „Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, spolu s policejním orgánem nejsou od počátku trestního stíhání schopny popsat konkrétně a jednoznačně skutek, který je předmětem vyšetřování. V návaznosti na to ani řádně prokázat, k jakému skutku de facto mělo dojít,“ tvrdí Páleník.
Dokument: Jak se rozdělila kauza Nagyová. Byla to mafie, tvrdí žalobci
V kauze Nagyová padají nová jména – zákulisních hráčů, žalobců i policisty