Novou tajemnicí pro evropské záležitosti bude Hrdinková | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Novou tajemnicí pro evropské záležitosti bude Hrdinková

Novou tajemnicí pro evropské záležitosti bude Hrdinková
Milena Hrdinková
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Novou státní tajemnicí pro evropské záležitosti se podle zjištění Lidových novin stane Milena Hrdinková, vyhrála výběrové řízení na toto místo. Nahradit by tak měla Aleše Chmelaře (ČSSD), který loni v září z funkce odešel podle médií kvůli sporům s premiérem Andrejem Babišem (ČSSD). Server Lidovky.cz napsal, že Babiš by měl Hrdinkovou jmenovat do funkce příští týden.

Hrdinková byla do loňského roku ředitelkou kabinetu na ministerstvu financí, kde působila i v době, kdy byl ministrem financí Babiš. Jeho nástupkyně Alena Schillerová (ANO) její funkci při reorganizaci ale zrušila.

Že se Hrdinková stane novou tajemnicí pro evropské záležitosti, potvrdily LN tři zdroje. Babiš jim v reakci na to z cesty po Asii jen vzkázal, že se záležitostí zabývá Úřad vlády. Ten na dotaz nereagoval a ani Hrdinková nezvedala telefon a nereagovala na zaslanou zprávu, uvedl web.

Podle webu Hrdinková nastoupila na ministerstvo financí v roce 1998 a věnovala se mimo jiné i systému přenesené daňové povinnosti známému jako reverse charge. Několik let strávila také v Evropské komisi na generálním ředitelství pro daně a cla.

Vládní strany čeká střet o místopředsedy. O funkce usilují Stuchlík, Maláčová nebo Petříček
Novým šéfem ČEPS je bývalý manažer Unipetrolu Durčák

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!