Byty s pracovnou jsou žádané | E15.cz

Byty s pracovnou jsou žádané

Romana Rybová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Home office se stal součástí pracovního rytmu spousty Čechů. Proto roste zájem o byty se samostatnou pracovnou. Této situaci se přizpůsobili i majitelé bytů. Spousta z těch, kteří v posledních měsících rekonstruovali, počítala se stavební přípravou na pracovní místo. Vyplývá to z informací realitního portálu Bezrealitky.

Častější práce z domova v uplynulých měsících přinesla jednu z největších změn životního stylu domácností za poslední roky. „Stovky tisíc domácností se musely v posledních měsících vypořádat se situací, která je pravděpodobně každému z nás povědomá – na stávající ploše bytu zajistit prostor pro práci dvou dospělých a studium i trávení volného času dětí. Zajistit pro každého jeho vlastní místo, kde by nerušil ostatní a zároveň zde mohl pohodlně trávit několik hodin v kuse, však není jednoduché. České byty a často ani domy ve svých návrzích s dlouhodobou prací z domova příliš nepočítají,“ vysvětluje Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.

Z těchto důvodů se zájem o pronájem bytů s vlastní pracovnou zvedl asi o dvě třetiny. Inzeráty, ve kterých je zmíněno, že je oddělená pracovna, mají vyšší počet zhlédnutí. A Bezrealitky už zaznamenaly i cílené stěhování do bytů s lepším pracovním prostorem, motivované právě dlouhodobou home office.

Největší zájem o pracovny je v Praze a Brně

Největší zájem o byty, jejichž součástí je pracovna, je v Praze a v Brně. Je to dáno tím, že v těchto městech je největší hustota kancelářských prostor na obyvatele. Tento zájem samozřejmě motivuje majitele bytů zvyšovat cenu. Byty s pracovnou jsou tak zhruba nabízené zhruba o 15 procent dráž než srovnatelné dispozice a některé z těch, které se dostávají do nabídky, jdou pro práci z domova vyloženě uzpůsobeny.

Autor: Romana Rybová

Mzdová kalkulačka