Volte zlato jako svou hlavní investici. Teď je ten správný čas! | e15.cz

Volte zlato jako svou hlavní investici. Teď je ten správný čas!

ZDROJ: Depositphotos.com
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Přemýšlíte nad volbou investiční komodity, ale nevíte si rady? Co takhle vsadit na klasiku v podobě zlata. Není totiž žádná náhoda, že je právě zlato mezi investory tolik oblíbené. Jaké výhody přináší investiční zlato a v jaké podobě ho můžete zakoupit? Základní informace najdete přímo v tomto článku, kde nechybí ani doporučení na místa, kde právě zlato či stříbro snadno nakoupíte.

Výhody investování do zlata

Proč se vůbec pustit do investování do zlata? V první řadě jde o ochranu majetku před inflací. Již dávno totiž nestačí mít klasický spořící účet, protože případné zhodnocení je o několik procent nižší v porovnání s každoroční inflací. Je tedy lepší zvolit jinou formu investice. A když se nechcete pouštět do příliš vysokého rizika, je dobré zvolit osvědčenou komoditu, jakou je právě zlato. Stálá a celosvětově uznávaná hodnota zlata je historicky ověřená. Již mnohokrát ochránil majetek uložený ve zlatu své majitele před zvýšenou mírou inflace. A platí to i dnes, kdy se blíží inflační tlak ve výši i přes 4 % ročně.

Kromě toho je zlato bezpečné a vhodné i pro menší začínající investory. Nemusíte se totiž nic nového a složitého učit. Stačí si jen zapamatovat pár zásad, podle kterých vybírat kvalitní a certifikátem osvědčené investiční zlato či stříbro. A když ho budete postupně přikupovat, rozhodně chybu neuděláte, protože jednou z výhod je i velmi dobrá prodejnost v zásadě v jakýkoliv moment.

Investiční zlato je osvobozeno od DPH

Aby toho nebylo málo, nabízí investiční zlato i další velmi zajímavý bonus v porovnání s jinými komoditami. Jde o to, že při nákupu zlata se neplatí DPH, což znamená faktickou úsporu 21 procent. Právě u tuto část je zlato levnější, takže ho nakoupíte víceméně za jeho aktuální hodnotu. Jde tak o skvělý způsob, jak se vyhnout zbytečným poplatkům, které jsou při nákupu starožitností, obrazů, ale i jiných investičních komodit otázkou právě DPH.

Univerzální zlaté slitky i krásné sběratelské mince

Při nákupu zlata se můžete rozhodovat mezi několika různými možnostmi. Buď si vyberete tradiční zlaté slitky označené číslem. Takový zlatý slitek může mít různou hmotnost, od čehož se odvíjí i jeho cena. Pokud si chcete kromě investování užít i správnou sběratelskou atmosféru, vyberte si investiční mince. Ty jsou zhotoveny v originálních designových ražbách a většinou emitovány v omezeném množství kusů.

Příkladem krásné a velmi oblíbené ražby určené především pro české investory jsou svatováclavské dukáty. Jejich velikost a ryzost použitého zlata je na základě nařízení, která v letech svého panování vydal Karel IV. Tehdy byly zlaté dukáty klasickým platidlem a zlato pocházelo z Jílového u Prahy. V nabídce najdete i další ražby inspirované českými umělci, speciálními událostmi a podobně.

Příležitost pro výhodný nákup zlata pro české i slovenské investory

A kde investiční zlato či stříbro nakoupíte? Vypravit se můžete do prodejny v Obecním domě v Praze. Připravena je i pobočka ve Vsetíně. A kdo chce nákup realizovat z pohodlí domova, stačí vybrané kousky objednat na internetovém obchodě zlate-mince.cz. Doručení je diskrétní a samozřejmostí jsou potřebná pojištění.

„Většina slovenských investorů je situována u západní hranice země, a proto s povděkem oceňují, že máme prodejnu i na Moravě ve Vsetíně, který má z jejich pohledu vynikající dopravní dostupnost. Jsou konzervativní a nákup nebo výkup zlata rádi realizují osobně,“ zmiňuje Kamila Bantová ze společnosti Zlaté mince. Je tak jasné, že investování do zlata nikdy nebylo jednodušší a rozhodně se vyplatí začít s nákupem co nejdříve.

Mzdová kalkulačka